Şehit babasından yürek yakan feryat

Şehit babasından yürek yakan feryat
Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde dün mayın patlaması sonucu şehit düşen jandarma er Musa Topaloğlu'nun cenazesi memleketi Sivas'a getirildi.
Cenazeyi karşılayan ve ayakta durmakta güçlük çeken babası Fatih Topaloğlu, küçük oğlu Oğuzhan Topaloğlu'na sarılıp ağlayarak, Bunu da göndereceğim diye konuştu.Şırnak Uludere'de yol kenarına terör örgütü PKK militanları tarafından konulan mayının patlatılması sonucu şehit düşen jandarma er Musa Topaloğlu'nun cenazesi, askeri uçakla sabah saatlerinde Diyarbakır'dan Sivas'a getirildi. Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'nda şehidin cenazesini Vali Zübeyr Kemelek, 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, protokol üyeleri, şehidin babası Fuat Topaloğlu ve 13 yaşındaki kardeşi Oğuzhan Topaloğlu, askeri erkan ve yakınları karşıladı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
CENAZE ARABASI BEKLENDİ
 
Şehit Musa Topaloğlu'nu taşıyan uçağın hava alanına iniş yapmasından sonra, hazırlıklar tamamlanmadığı için naaş bir süre uçakta bekletildi. Cenazeyi taşıyacak olan manga ile Sivas Belediyesi'nin cenaze aracının havaalanına geç intikali nedeni ile protokol ve şehit yakınları bir süre bekledi. 10 dakikalık bekleyişten sonra uçaktan indirilen şehit Musa Topaloğlu'nun cenazesi, alana giriş yapan cenaze aracına konuldu. Cenaze daha sonra konvoy eşliğinde Sivas Asker Hastanesi'ne getirilerek morga konuldu.
 
OĞLUNA SARILIP AĞLADI
 
Oğlunun cenazesini karşılamaya gelirken yanındakilerin desteği ile güçlükle ayakta durduğu gözlenen baba Fuat Topaloğlu'nu Vali Zübeyr Kemelek ve askeri personel teselli etmeye çalıştı. Cenazenin alandan ayrılışı sırasında yürümekte zorlanan baba Fuat Topaloğlu, küçük oğlu Oğuzhan Topaloğlu'na sarılarak gözyaşı döktü. Acılı babanın bu sırada, Bu oğlumu da göndereceğim. dediği duyuldu. Cenazenin öğlenden sonra il merkezine 60 kilometre ötede bulunan ailesinin yaşadığı Küpeli Köyü'ne götürülerek ikindi namazı sonrası toprağa verileceği öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com