Şehit babasının yırtık ayakkabısı yürek burktu!

Şehit babasının yırtık ayakkabısı yürek burktu!
PKK'lı teröristlerce döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit düşen jandarma er Musa Topaloğlu'nun cenazesinde bir görüntü vardı ki...

Şehidi 5 bin kişi uğurladı

Şırnak Uludere'de yol kenarına döşenen el yapımı patlayıcının PKK'lı teröristlerce patlatılması üzerine terhisine 4 ay kala şehit düşen jandarma er Musa Topaloğlu'nun cenazesi Sivas Asker Hastanesi'nden alındıktan sonra konvoy eşliğinde memleketi Ulaş İlçesi'ne bağlı Küpeli Köyü'ne getirildi. Şehidin ailesinin bulunduğu evin önünde çoğunluğu kadınlardan oluşan yüzlerce kişi, cenaze aracını karşıladı.


Şehit babası Fatih Topaloğlu komşu ve yakınlarının desteği ile ayakta durmaya çalışırken gözyaşlarına hakim olamadı. Şehidin evinin önündeki müştemilat olarak kullanılan binaya, şehit er Topaloğlu'nun askere giderken yazılan adı dikkat çekti.

Evin önünde şehit er Musa Topaloğlu için helallik alınmasının ardından cenazesi, törenin yapılacağı köy girişindeki alana götürüldü. Şehidin tören alanındaki Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan baba Fatih Topaloğlu, küçük kardeşi Oğuzhan Topaloğlu ve diğer yakınları gözyaşı döktü.

Cenaze törenine katılmak üzere köye gelen Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Özkara ve Sivas Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, acılı ailenin yanından ayrılmadı. Tuğgeneral Özkara ve İlter, şehidin 13 yaşındaki kardeşi Oğuzhan ve 7 yaşındaki kardeşi Leyla Topaloğlu'na da ilgi gösterdi. Baba Topaloğlu, kendilerine başsağlığı dileyen Jandarma Bölge Komutanı Özkara'ya seslenerek, "Şehidimin kanını yerde koymayın" diye konuştu.

Bu arada alanda bekleyen şehit babası Fatih Topaloğlu ve bazı yakınlarının yırtık ayakkabıları da dikkat çekti. Acılı baba, küçük oğlu Oğuzhan'ı ise bir an olsun yanından ayırmadı. Baba Topaloğlu'nun Tokat'ta taşeron şirkette asfalt işçisi olarak çalıştığı öğrenildi.  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com