Şehit çocuğuna kötü haber!

Şehit çocuğuna kötü haber!
Geçim sıkıntısı çektiğini belirten şehit çocuğu A.S., Meclis Dilekçe Komisyonu'na başvurarak iş istedi...

Geçim sıkıntısı çektiğini belirten şehit çocuğu A.S., Meclis Dilekçe Komisyonu'na başvurarak iş istedi. İçişleri Bakanlığı tarafından komisyona gönderilen yazıda ise aileye tanınan iş hakkının dilekçinin kardeşinin tarafından kullanıldığı ve A.S.'nin iş hakkından yararlanmasına imkân bulunmadığı bildirildi. Dilekçe Komisyonu'da, iş isteyen şehit çocuğuna, "Dilekçe hakkında komisyonumuzca başkaca bir işlem yapılamayacağına karar verildi" yanıtını verdi.

Komisyon, bakanlığa sordu

Komisyona yazan dilekçe sahibi, geçim sıkıntısı içinde olan bir şehit çocuğu olduğunu belirterek iş istedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından komisyona gönderilen cevabi yazıda ise, 3173 sayılı Kanunun Ek 1'inci maddesine göre şehit veya malul ailesinden sadece bir kişinin iş hakkından yararlanabildiği, yapılan incelemeden, aileye tanınan iş hakkını dilekçinin kardeşi Ö. S.'nin kullandığının anlaşıldığı, 3173 sayılı Kanun gereğince, şehit ve malul ailesinden bir kişinin bir defaya mahsus kullanabileceği iş hakkı olduğundan, A. S.'nin iş hakkından yararlanmasına imkân bulunmadığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığından gönderilen yazı üzerine Dilekçe Komisyonu aldığı kararda, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun ile TBMM İçtüzüğünün 116'ncı maddesi uyarınca dilekçe hakkında komisyonca başka bir işlem yapılamayacağına karar verildiği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com