Şehit evleri yangın yeri...

Şehit evleri yangın yeri...
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde bir askeri helikopterin düşmesi sonucu 5, Yeşitaş Karakolu'nda meydana gelen patlamada ise 1 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimizin baba ocaklarına şehit düştü.
Ankara
 
Hakkari’deki helikopter kazasında şehit düşen Astsubay Mümtaz Çağlar’ın Ankara’daki baba ocağına ateş düştü.
 
Şehidin ailesinin yaşadığı Kuşçağız Mahallesi 362. Sokaktaki eve gelen askeri yetkililer, Çağlar'ın şehit olduğunu ailesine bildirdi. Haberi alan aile gözyaşlarına boğulurken ailenin oturduğu apartmana dev Türk Bayrağı asıldı.
 
Keçiören Belediyesi'nin, şehidin ailesinin yaşadığı sokağa, taziye çadırı kuracağı belirtildi.
 
Sakarya
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Regaip Şahin’in acı haberi Sakarya’da ki baba ocağına ulaştı.
 
4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova'dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait bir S-70 Skorsky tipi helikopterin, Dağlıca'nın 12 kilometre kuzeydoğusundaki Deryan Tepe'ye inişe geçtiği sırada düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden biri olan Regiap Şahin’in acı haberi Sakarya’da ki baba ocağına ulaştı.
 
Kazada hayatını kaybederek şehit olan 25 yaşındaki Regaip Şahin’in Serdivan ilçesinde bulunan baba evine askeri yetkililer gece 01:15 sıralarında acı haberi vermeye geldi. Merkez Komutanı Yarbay Metin Sözbilici, Sakarya Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Taylan Şanlı ve Sakarya Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürlüğünde görevli Subay Binbaşı Erdeniz İşyar, 32 evler mahallesindeki evin kapısını çaldığında Regaip Şahin’in babası Hayrettin Şahin açtı. Oğlunun şehit olduğu haberini alan babanın ağzından çıkan ilk cümle “Vatan Sağolsun oldu”.
 
Şehidin Annesi Sevim Şahin haber sonrası sinir krizleri geçirdi. Bekar olan Regaip Şahin’in 3 kardeşin en büyüğü olduğu ve vatani görevini tamamladıktan uzman çavuş olarak askerde kaldığı öğrenildi. Şahin ilk görev yeri olan Hakkari’de 3 yıldır görev yapıyordu.
 
Manisa
 
Hakkâri Yüksekova’da helikopterin havalanmasından kısa sonra düşmesi sonucu Şehit olan Muhammet Şahin’in (27), şehadet haberini Alaşehir Kaymakamı ve Sarıgöl Kaymakam Vekili Musa Uslan, İlçe Jandarma Karakol Komutanı J.Kd. Üsteğmen Gencay Taşdemir, Doktor Cenk Çelik, Yeşiltepe Muhtarı İsa Duman ile birlikte, şehidin şehadet haberini, ilçeye bağlı Yeşiltepe Köyü’nde oturmakta olan, babası Rıfat Şahin(66) ve annesi Hüsniye Şahin’e haber vermeleriyle şehit Muhammet Şahin’in baba evine ateş düştü.
 
Şehit evinde anne Hüsniye Şahin ’’Adı gibi, kendi de güzel oğlumu bana gösterin. Oğlumla daha dün konuşmuştum. Ne oldu sana oğlum? Ciğerim yanıyor," ’’Allah’ım rüya mı görüyorum’’ oğlumu istiyorum’’ sesleri yürekleri dağlarken, sağlık ekipleri aileyi sürekli olarak sağlık kontrolü altına aldı. Acı haberin duyulmasıyla birlikte köy halkı Şahin Ailesi’nin acılarına ortak olmak için evlerine akın etti.
Kaymakam Musa Uslan, şehit annesi Hüsniye Şahin’i uzun zaman teskin etti. Şehit evine bayrak asıldı. Şehit olan Piyade Uzman Erbaş Muhammet Şahin'in evli, bir çocuklu ve beş yıldır görev yaptığı belirtildi. Şehit Muhammet Şahin’in altı kardeşin en küçüğü olduğu öğrenildi.
 
Amasya
 
Hakkari Yüksekova’da düşen askeri helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Muharrem Saygun’un (28) Amasya’nın Suluova ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.
 
Evli ve 2 çocuk babası uzman çavuşun Girne Mahallesi’ndeki baba evine bayraklar asıldı. Aslı Saygun ile evli olup, 3 yaşında Aysima ve 5 aylık Asibugem adlı çocukları olan şehit uzman çavuşun mesleğe 3 yıl önce başladığı öğrenildi. Yakınları ve komşuları, şehidin babası Kadir Saygun’u teselli etti.
 
Samsun
 
Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkisinde düşen skorsky tipi askeri helikopterde şehit olan Samsunlu Teğmen Nuri Akman’ın baba ocağına ateş düştü.
 
Türkçe öğretmeni olarak üniversiteden mezun olduktan sonra sınavlara girerek teğmen olan ve çok sevdiği görevine 1.5 yıl önce başlayan Samsunlu Teğmen Nuri Akman’ın baba ocağına ateş düştü. Şehit haberini alan yakınları gözyaşlarına boğulurken, ailesi sinir krizleri geçirdi. Yaklaşık 1 ay önce bir yakınını düğününe gelen şehit Teğmen Nuri Akman’ın askere giden gençlerin mezarlığa diktiği bayrağı görünce, “Köyün gençleri mezarlığa bayrak dikmiş. Bayrağı görünce ‘bu bayrağı buradan indirin, bu bayrak şehit getirir’ demişti, kendisi şehit geldi” diyen dayısı Hasan Yılmaz, gözyaşlarını tutamadı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com