Şehit oğlunun sözleri yürekleri dağladı

Şehit oğlunun sözleri yürekleri dağladı
Siirt'in Pervari İlçesi'nde düşen askeri helikopterde şehit olan 17 askerden 32 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker'in cenazesi memleketi Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Reis Beldesi'nde, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılımıyla yaklaşık 5 bin
Şehidin 7 yaşındaki oğlu Mevlüt Kaan, gözyaşlarına hakim olamayan halası Hatice Şeker'e, "Hani ağlamak yoktu. Niye ağlıyorsun?"diyerek uyarması yürekleri dağladı. Defin işlemi sırasında babasın mezarına avucuyla toprak atan Mevlüt Kaan, "Babamı öldü sanmıştım. Ama babam cennete gitti"dedi.
 
Ankara'dan geçici görevle Siirt'e giden ve orada operasyona giderken içinde bulunduğu Sikorsky S-70 tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 10 yıllık Uzman Çavuş Mesut Şeker'in, Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi Akşehir Devlet Hastanesi'nden alındıktan sonra Reis Beldesi'nde oturan annesi Ayşe Konuk'un evine getirildi.
 
"SAĞ GÖNDERDİK, TÜRK BAYRAĞINA SARILI HALDE KARŞILADIM"
 
Bu sırada ağabeyinin cenazesinin gelmesini bekleyen ve Ankara'da ağabeyiyle birlikte yaşayıp yeğenlerine bakan Hatice Şeker, "Ağabeyim ile birlikte kalıyorum. Ağabeyim eşinden boşandığı için çocuklara ben bakıyordum. Operasyona gitmeden 4 gün önce, sarılıp, öpüp uğurlamıştım. Sağ gönderdik, Türk bayrağına sarılı halde böyle karşıladım. Vatan sağ olsun"diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
 
YETİM KALAN ŞEHİT OĞLUNUN SÖZLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI
 
Annesi Kezban İz'in, babası Mesut Şeker'den boşandığı için 9 yaşındaki ablası Merve ile birlikte babasıyla yaşayan Mevlüt Kaan Şeker, halasının ağladığını görünce, "Hani ağlamak yoktu. Niye ağlıyorsun?"diyerek uyarması yürekleri dağladı.
 
2 yaşında iken babası Mevlüt Şeker'in ölümünün ardından annesi Ayşe Konuk ve babaannesi Fadime Şeker'in yanında büyüyen şehit Mesut Şeker'in cenazesi önce annesinin evine getirilerek helallik alındı. Bu sırada ailesi ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.
 
BABASINI EL SALLAYARAK UĞURLADI
 
Helallik alınmasının ardından şehit Şeker'in cenazesi babaannesi Fadime Şeker'in evine götürülmek istendiği sırada yakınlarının kucağında bulunan Mevlüt Kaan Şeker, babasını, el sallayarak uğurladı.
 
Şehit Şeker'in cenazesi babaannesinin evinde helallik alındıktan sonrada dini ve askeri törenin yapılacağı Reis Beldesi Merkez Çarşı Camii önüne getirildi.
 
BAKAN ŞİMŞEK CENAZE TÖRENİNE KATILDI
 
Buradaki törene Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Garnizon ve 3'üncü Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AKP Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, şehidin ailesi, çocukları, boşandığı eşi Kezban İz ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
 
Şehidin ailesi ve yakınları, naaşın başına gelip sarılıp, vedalaştı. Askerden yeni gelen amcasının oğlu Mevlüt Şeker de, tabutun başından hiç ayrılmadı.
 
Cenaze namazının ardından şehidin Şeker'in cenazesi önce askerler tarafından sonrada halk tarafından omuzlara alınıp belde mezarlığına götürülerek son yolculuğuna uğurlandı.
 
BABASININ MEZARLIĞINA AVUCUYLA TOPRAK ATTI: "BABAMI ÖLDÜ SANMIŞTIM, AMA BABAM CENNETİ GİTTİ’’
 
Mezarlıkta bekleyen şehidin çocuklarına subaylar kendi şapkalarını giydirdi. Babasının mezarına avucuyla toprak atan Mevlüt Kaan, halasının kucağında beklerken de , "Babamı öldü sanmıştım, ama babam cennete gitti’’dedi. Törene katılan Bakan Şimşek, şehidin ailesine taziyede bulundu.(SNK) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com