Şehit Onbaşı Gürlekli toprağa verildi

Şehit Onbaşı Gürlekli toprağa verildi
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Hüseyin Gürlekli'nin (26) cenazesi, Kütahya'nın Gediz ilçesinde toprağa verildi.

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Hüseyin Gürlekli'nin (26) cenazesi, Kütahya'nın Gediz ilçesinde toprağa verildi.
Şehidin cenazesi, önce askeri uçakla Kütahya Hava Er Eğitim Tugayına, daha sonra kara yoluyla Gediz'e getirildi. Cenaze, önünde gençlerden oluşan kalabalık bir grubun tekbir getirdiği kortejin ardından, Ulu Cami bahçesindeki katafalka konuldu.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt, Kütahya Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, şehidin annesi Suna ile babası Mustafa Gürlekli'ye taziyede bulundu.
Bahçede iki büyük Türk bayrağı açan gençler, ''Senin başında taş, benim gözümde yaş, sen borcunu ödedin, sıra bizde arkadaş'', ''Bu ülkenin sahipleri yalnızca bu ülkeyi sevenlerdir'' şeklinde yazılı dövizler taşıdı.
Tören öncesinde camiden verilen vaazda, cenaze törenlerinde slogan atılması, tekbir getirilmesi ve bağırılmasının dinen uygun olmadığı yönünde yapılan uyarıya, ''Bu şehit cenazesi'' diyerek tepki gösteren bir grup genç, tekbir getirdi.
    
     -''ŞEHİTLERİMİZ, MİLLETİMİZİN EN BÜYÜK GURUR KAYNAĞIDIR''-  
Gediz İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Tufan, törende yaptığı konuşmada, vatanın bütünlüğü ve yüce Türk ulusunun varlığı uğruna hayatını feda ederek en yüksek mertebeye ulaşan Gürlekli'yi, son yolculuğuna uğurlamak üzere toplanıldığını söyledi.
  Ülkenin birlik ve bütünlüğü için canlarını feda eden şehitleri minnetle andıklarını ifade eden Yüzbaşı Tufan, ''Ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak için her karış toprağına kanıyla adını yazdıran aziz şehitlerimiz, milletimizin en büyük gurur kaynağıdır. Türkiye Cumhuriyeti, şehit ve gazilerinin kahramanlıkları, fedakarlıkları sayesinde huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır'' dedi.
Cenaze namazı öncesinde oğlunun tabutuna sarılırken fenalaşan anne Suna Gürlekli, askerler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Hüseyin Gürlekli'nin babaannesi ve nişanlısı da tabut ile yanındaki fotoğrafı öptüler.
Kütahya Müftüsü Mustafa Üskülüplü'nün kıldırdığı cenaze namazı ardından şehit erin cenazesi, Cumhuriyet Caddesi'nde kortej halinde omuzlarda taşınıp cenaze aracına konularak, ilçe mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.
Cenaze törenine AK Parti Kütahya milletvekilleri Soner Aksoy, Hüsnü Ordu, Hüseyin Tuğcu, İsmail Hakkı Biçer, Hasan Fehmi Kinay, MHP Kütahya milletvekili Alim Işık, Kütahya İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, Kütahya Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ile şehit erin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com