Şehit polise son görev

Şehit polise son görev
Gaziosmanpaşa'daki saldırıda şehit olan polis için tören düzenlendi.

Gaziosmanpaşa'daki silahlı saldırıda şehit olan polis memuru Mücahit Daştan için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehit polis memuru Mücahit Daştan için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Törene, şehit Mücahit Daştan'ın babası Hayrettin, annesi Alime, eşi Ayten, 2 yaşındaki kızı Elif Su Daştan ve yakınları ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak ve diğer yetkililer katıldı.

Törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından şehit Mücahit Daştan'ın öz geçmişi okundu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaptığı konuşmada, ortak bir acının paylaşıldığını belirterek, güzel bir insanın, güzel bir yolculuğa uğurlandığını söyledi. Mutlu, ''Bugün İstanbul'da emniyet teşkilatı her zamankinden daha güçlüdür, daha kararlıdır ve daha büyük bir mücadelenin içerisinde olacaktır. Dökülen kanın, verilen canın hesabı mutlaka ve mutlaka sorulacaktır. Aziz şehidim mekanın cennet olsun. Aziz milletim başın sağ olsun'' diye konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Mücahit Daştan'ın kalleşçe arkasından yaklaşan bir militan tarafından 5 kurşun sıkılarak şehit edildiğini anımsatarak, ''Sinsice, kalleşçe hatta nankörce... Daha önce birkaç kez linç edilmekten polisin kurtardığı bir militan olduğunu her herhalde biliyorsunuz'' dedi.

Söz konusu militanın anında yakalandığını belirten Çapkın, şunları kaydetti:

''Bunlar, bu kalleş ve hain militanlar 'halk' diyor. Dönüp bu eylemde halktan 3 kişiyi vuruyor. Eylemden sonra halk onu yakalamaya çalışıyor. 3 kişi de yaralanıyor. 'Barış' diyor, 'kardeşlik' diyor önüne geleni vuruyor. Bir avuç, küçücük, yurt dışında, dışarılarda kime hizmet ettikleri belli olmayan kişiler bunlar.''

Konuşmaların ardından İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran, dua etti.

Şehit Mücahit Daştan'ın cenazesi, daha sonra polislerin omzunda cenaze aracına götürüldü. Bu sırada Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak da bir süre şehidin tabutunu tutarak yürüdü.

Törenin ardından şehit Mücahit Daştan'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum'a gönderildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com