Şehit polise veda...

Şehit polise veda...
Mardin'in Derik İlçesi'nde polis aracına yönelik mayınlı tuzakta şehit olan polis memuru Yasin Kaya'nın cenazesi, Mardin Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen bir törenle Ankara'ya gönderildi.
Şehit Yasin Kaya ile aynı araçta bulunan ve patlamadan yaralı olarak kurtulan Mümin Tekin de cenaze törenine katılarak, arkadaşını son görevine uğurladı.Mardin'in Derik ilçesinde dün yola döşenen el yapımı mayının, polis aracı geçtiği sırada patlatılması sonucu şehit olan polis memuru Yasin Kaya için bugün Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Mardin Milletvekilleri Muammer Güler ve Abdurrahim Akdağ, Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Emniyet Müdürü Derviş Kara, kurum amirleri, ilçe kaymakamları, polis mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Tören, şehit polis memuru Kaya'nın özgeçmişinin okunması ve saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, "Aziz şehidim, senin onur ve gururla yürüdüğün bu şehitlik yolu, bir patika değil, vatan, millet, şeref, namus, bayrak ve ezan uğrunda, serden geçenlerin yürüdüğü bir anayoldur. Sen ilk şehidimiz olmadığın gibi son şehidimiz de değilsin. Kısaca şehitlik zincirinin mübarek halkalarından birisin" dedi.
 
Konuşmasında terör örgütüne sert tepki gösteren Kara, "Akıl ve vicdanlarını satan, artık kime hizmet ettikleri belli olmayan ve hastane kapısına dahi bomba döşeyen terör örgütü şunu iyi bilmelidirki; bu devlet, vatan ve vatandaşıyla bir bütündür ve asla parçalanmayacaktır. Zehirli bir ahtapot gibi tüm şer kollarının ortak paydası olan ele başının izolasyonu devam ettikçe, asker, polis tüm güvenlik güçlerinin, dağda, tepede ve ovada tek yürek ve tek yumruk olarak etkin şekilde mücadelesi sürdükçe, çatlama çizgileri belirgin hale gelen bu terör örgütü, yakın bir gelecekte paramparça olacak ve tarihin çöplüğüne atılacaktır" ifadelerini kullandı. Kendisi de 34 kişinin hava saldırısı sırasında yaşamını kaybettiği Şırnak'ın Uludere İlçesi'nden olan Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara Kara, konuşmasında Selahattin Eyyubi ve Nureddin Zengin'in kardeşliğini örnek vererek şöyle konuştu:
 
"Aynı çizgi üzerinde Maraş'ı kahraman, Antep'i gazi, Urfa'yı şanlı yapan ruh, ülkenin her karış toprağında dipdiri olarak mevcuttur. Milli birlik ve beraberliğimizin en taze göstergelerinden birisi, aziz milletimizin Van depremi sonrasında gösterdiği şahlanmadır. Kadim milletimiz, mübarek bir nehir gibi tarihi ve tabii yatağında akmaya devam ettikçe, Neronlar'ın, Nemrudlar'ın ve taşeronlarının yaktığı bütün ateşleri söndürecek, tüm Mezopotamya'yı şefkat ve merhamet gözyaşlarıyla sulayacaktır. Hainler kahrolsa da Nureddin Zengi ve Selahattin Eyyubi'nin ezeli kardeşliği inşaallah ebedi hale gelecektir. Emniyet teşkilatı şehit ve gazilerinin acılarını bağrına basarak, milletimizin huzur ve güveni için mücadelesine devam edecektir. Biz inanıyor ve biliyoruz ki, milletimiz yanımızdadır. Dünden beri Mardin merkez ve ilçelerimizden bizleri arayarak şehidimize rahmet, yaralılarımıza şifa dileyen tüm Mardinli hemşehrilerime teşkilatım adına teşekkür ediyorum."Konuşmaların ardından Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından dualar okundu. Okunan duaların ardından şehit cenazesi memleketine gönderilmek üzere önce ambulansla Mardin Havaalanı'na buradan da özel bir uçakla Ankara'ya gönderildi.Öte yandan, saldırıda yaralanan ve Mardin Devlet Hastanesi'nde ameliyat edilerek tedavi altına alınan polis memuru Mümin Tekin de cenaze törenine katılarak mesai arkadaşını yalnız bırakmadı. Cenazenin uğurlanmasında fenalaşan Tekin'i arkadaşları teseli etmeye çalıştı. Yaralı polislerden Ankara'ya gönderilerek tedavi altına alınan Erdem Sökmen (29) ve Gencer Bebe'nin(28) durumlarının iyi olduğu öğrenildi. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com