Şehit Polis'in Ailesi Başbakan'ı Bekliyor!

Şehit Polis'in Ailesi Başbakan'ı Bekliyor!
Kastamonu'da Başbakanın konvoyuna saldırıda şehit olan polisin, anne ve babası konuştu.

Kastamonu'da Başbakanlık otobüsüne eskortluk eden emniyet aracına düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Recep Şahin'in anne ve babası, oğullarını kaybetmenin acısı ile şehit olmasının gururunu birlikte yaşadıklarını söyledi.

Nuri-Aynur Şahin çifti, "Nice ocaklar yandığı gibi biz de yandık. Recep'imiz, Başbakan Recep'imize feda, vatanımız sağ olsun." diyor.

Samsun'un Havza ilçesi Orhaniye köyünde yaşayan 68 yaşındaki baba Nuri Şahin ile 64 yaşındaki Aynur Şahin, evlerinin kapılarını Zaman'a açtı.

Şehit oğullarının yasını tutan Nuri-Aynur Şahin çifti, baş sağlığı için gelenlerin de taziyelerini kabul ediyor. Evlatlarının şehit olmasının Allah'ın takdiri olduğunu söyleyen Şahin ailesi, teröristleri devlete teslim olmaya davet ediyor.

Başbakan Erdoğan'a hayranlığı ile bilinen şehit polis memuru Recep Şahin'in babası Nuri Şahin, 30 yıldır astım hastası. Hastalandıktan sonra bir daha çalışamayan Şahin'in hiçbir sosyal güvencesi bulunmuyor. Bu sebeple sağlık hizmeti için tek güvenceleri polis memuru Recep Şahin'in şehit olmadan önceki imkânlarından faydalanıyor. Olay sonrası devlet büyüklerinin ilgisine teşekkür eden baba Şahin, oğlunun Başbakan Erdoğan'ı görebilmek için gönüllü takip etmek istemiş olabileceğini söyledi.

kullan

Şahin, "Oğlum, Başbakan'ımızı çok severdi. Onu görmek için gönüllü gitmiş olabilir. Televizyonlarda görünce tüyleri dikilirdi. Nice ocaklar yandığı gibi biz de yandık. Ama ne yapalım takdir böyleymiş. Recep'imiz, Başbakan Recep'imize feda olsun. Allah bizi vatansız bırakmasın. Reisicumhur ve bakanlar faks çekerek, arayarak üzüntülerini bildirdi. Başbakan'ımız da diğer oğlumu aramış. Kendisi gelecekmiş ama bir sorun olmuş. Buradan teröristlere sesleniyorum. Silahlarını bırakıp devletimize sığınsınlar." dedi.

Anne Aynur Şahin ise kahve ikram etmek için Başbakan Erdoğan'ı beklediğini söylüyor.

Üzüntü ile gururu birlikte yaşadığını bildiren Şahin, "İçim yanıyor. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. 64 yaşında şehit annesi oldum. Çok gururluyum. Oğluma dua, teröristlere beddua ediyorum. Başbakan'ımızı evimizde görmek isteriz ama o Türkiye'yi yönetiyor, bizim için 'gel' de diyemem. Ama gelirse ona kahve de pişiririm yemek de yaparım." ifadelerini kullandı.

Şehit polisin ağabeyi Sait Şahin ise Kastamonu Emniyeti'ne gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Şehidin hemşire eşi Gülay, 6 yaşındaki oğlu Burak ile birlikte Vezirköprü ilçesindeki baba evinde güçlükle ayakta durmaya çalışıyor. Şehidin eşi, hainleri sevindirmemek için herkesi birlik olmaya çağırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com