Şehit polisin cenazesi Sivas'ta toprağa verildi

Şehit polisin cenazesi Sivas'ta toprağa verildi
Kütahya'da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden polis memuru Melih Çimen'in cenazesi, memleketi Sivas'ta toprağa verildi.

Kütahya'da iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden polis memuru Melih Çimen'in cenazesi, memleketi Sivas'ta toprağa verildi.

Şehit polisin cenazesi, Selçuklu Mahallesi 25. Sokak'ta bulunan baba evine son kez getirilirken, annesi Vesile Çimen, eşi Gamze Çimen ve babası Sadettin Çimen fenalık geçirdi. Son kez eşini görmek isteyen Gamze Çimen, gözyaşlarına hakim olamadı. Baba evinde dualar okunarak şehit polisin yakınlarından helallik alındı.
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çimen'in de yeğeni olan şehit polis Melih Çimen'in cenazesi, daha sonra Ulucami'ye getirildi. Burada öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına; Sivas Valisi Ali Kolat, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas İl Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, Kütahya Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Sarıkaya, il kurum ve kuruluşlarının daire müdürleri ve polis ile askeri erkan katıldı.
Cenaze namazı öncesi, şehit polisin eşi Gamze Çimen son kez eşinin tabutuna sarılarak fotoğrafını öptü. Ayakta durmakta güçlük çeken Gamze Çimen, eşinin tabutu başında dakikalarca gözyaşı döktü.
Cenaze namazının ardından, şehit polisin cenazesi defnedilmek üzere Yukarı Tekke Mezarlığı Polis Şehitliği'ne götürüldü.
Sivas Valisi Ali Kolat, mezarlıkta Türk polisinin gerektiğinde canı pahasına vatanını ve bayrağını savunduğunu ifade ederek şehit polis Melih Çimen'in de bayrağını en iyi şekilde muhafaza ettiğini söyledi.
Vali Kolat şehidin babası Sadettin Çimen'e içerisinde Türk bayrağı olan bir çerçeve takdim ederek bayrağı koruma sırasının Sadettin Çimen'de olduğunu ifade etti.
Şehit polisin cenazesi defnedilirken eşi ve ailesi gözyaşlarına hakim olamadı. Mezara su döküp karanfil bırakan Çimen, son kez eşine el sallayarak şehidin ailesi ile birlikte mezarlıktan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com