Şehit sayısı saklanıyor mu?

Şehit sayısı saklanıyor mu?
Çukurca saldırısında şehit sayısı saklanıyor mu?

Hakkari Çukurca'da meydana gelen saldırılarda Başbakan Erdoğan'ın "24 ölü, 18 yaralı" açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın dün kara harekatının başladığını duyurduğu açıklamasında da şehit sayısı 24 olarak verildi. Ayrıca çatışma ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi.
Ancak olayın duyulmasından itibaren Türkiye'de ilk kez uğursuz bir uğultu internetten sokaklara, işyerleri ofislerden evlere kadar dolaşıyor: "Şehit sayısı saklanıyor..."

Aslında bu propagandanın kaynağı PKK'ya yakın bir haber ajansı olan ANF. ANF, 81 asker ve 7 teröristin hayatını kaybettiği haberini geçti. Resmi ağızların bu söylentilere kulak asmaması biraz daha yaygınlaşmasına yol açtı.

Özellikle Facebook'ta oluşturulan sahte kimliklere 'şehit oldu' ibareleri asıp söylentilere daha da inandırıcılık kazandırılmaya çalışıldı.

Kimi şehit sayısının yüksek olduğu iddiasını adı bile verilmeyen AKP milletvekillerine bağlarken kimi de 'orada askerlik yapan bir tanıdığımla konuştum' palavrasına başvurdu. Ancak resmi yetkililerden bu söylentilere net bir yalanlama gelmeyince 'uğursuz uğultu' Türkiye'yi sardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com