Şehit Uğur Yıldız'ın adı Erbaa'da bir sokağa verildi

Şehit Uğur Yıldız'ın adı Erbaa'da bir sokağa verildi
TOKAT'ın Erbaa Belediyesi, geçtiğimiz Eylül ayında Hakkari'de terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen Sözleşmeli Piyade...

TOKAT'ın Erbaa Belediyesi, geçtiğimiz Eylül ayında Hakkari'de terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Uğur Yıldız'ın adını, Erek Mahallesi'nde bir sokağa verdi.

Erbaa Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım başkanlığında yapıldı. Toplantıda geçen Eylül ayında PKK'nın düzenlediği saldırı sonucu şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Uğur Yıldız'ın adının ilçede bir sokağa verilmesi istendi. Meclis üyeleri gelen talebi oy çokluğuyla kabul ederek Şehit Yıldız'ın adını, Erek Mahallesinde bir sokağa verdi. Başkan Hüseyin Yıldırım, "Şehitlerimizi unutmamak, unutturmamak için, Erek Mahallesi'nde ekiplerimizin yapımını yeni bitirdiği sokaklardan birine Dağlıca şehidimiz Uğur Yıldız'ın ismini verdik. Şubat ayı meclis toplantısında bu konu gündemimize geldi ve oy birliği ile meclisimiz bu kararı onayladı. Van'da şehit olan Erbaalı Emniyet Amiri Namık Kemal Önder'in ismini de yeni bir cadde veya parka vermek için çalışma yapıyoruz" dedi. Dağlıca şehitlerinden biri olan ve Erbaa ilçesi Yukarı Çandır köyü nüfusuna kayıtlı Uğur Yıldız babası ile birlikte yaşadığı Antalya'nın Manavgat ilçesinde toprağa verilmişti.

FOTOĞRAFLI

Şehit Uğur Yıldız'ın adı Erbaa'da bir sokağa verildi

Şehit Uğur Yıldız'ın adı Erbaa'da bir sokağa verildi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com