Şehit ve Gaziler bayrama buruk girdi

Şehit ve Gaziler bayrama buruk girdi
Türkiye Harp Malulü Şehit, Gazi, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı ve beraberindeki üyeler, ramazan ayında unutulduklarını söyleyerek, dernek binasında iftar vaktinde eylem yaptılar.

Türkiye Harp Malulü Şehit, Gazi, Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı ve beraberindeki üyeler, ramazan ayında unutulduklarını söyleyerek, dernek binasında iftar vaktinde eylem yaptılar.
Ramazan ayı boyunca dernek üyelerine hiçbir kamu kurum ve kuruluşları tarafından iftar programı düzenlenmediğini ifade eden Şube Başkanı Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, 2 yıl öncesine kadar ramazan ayı boyunca 3 defa gerçekleşen iftar programlarının bu yıl gerçekleşmemesine tepki gösterdi. Tepkisini dernek binasında hurma, zeytin ve su ile iftar açarak gösteren Şube Başkanı Kumartaşlı, 'Siyasi siyasiye, sivil toplum örgütleri birbirlerine iftar yemeği veriyor' diyerek sitemde bulundu. Kumartaşlı, '2 yıl
öncesine kadar dernek üyelerimize kurum ve kuruluşlar tarafından yılda 3 kez iftar yemeği verilirdi.
Fakat son iki yıldır verilmemektedir.
Benim temsil ettiğim toplum hiçbir şekilde unutulacak bir toplum değil. Ben yerel basında ve ulusal basında takip ediyorum.
Zenginler zenginler ile, siyasiler siyasiler ile, bürokratlar bürokratlar ile iftar yapıyor ve biz de unutulmuşluğumuzdan dolayı gaziler ve şehit yakınları ile iftar yapmayı seçtik' şeklinde konuştu.
Türk milletinin bağımsızlığı, Türk bayrağının dalgalanması için canlarını, kanlarını ve vücutlarının birer parçasını vermiş gaziler olduklarını anlatan Başkan Kumartaşlı, 'Afyonkarahisar il merkezindeki yöneticilerimiz bizleri unuttular. Ben buradan diyorum ki biz unutulan toplum kısmı değiliz. Benim temsil ettiğim toplum ülkenin bölünmez bütünlüğü için en değerli şeylerini, evlatlarını kaybettiler.
Biz de tepkimizi göstermek için böyle bir iftar yemeği yaptık. Bizim amacımız iftar yemeği yemek değil.
Ben bunun daha önce de söyledim. Mülki amirimizi görebilmek, onun, devletin varlığının bizlerin yanında olduğunu hissetmek isterdik.
Ama maalesef göremedik ve bu sene de unutulduk. Ben iftar programı ile ilgili daha önce kurum amirlerimiz ile görüştüm.
Kendilerine bize iftar yemeği verecek misiniz diye sordum. Onlar da vereceklerini söylediler. Bugün ramazanın son günüydü. Bekledim ve bu zamana kadar hiçbir şekilde bize bir teklif gelmedi. Kırgınlığım var. Bizler unutulacak kişiler değiliz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com