Şehit vermek bu coğrafyanın bedeli

Şehit vermek bu coğrafyanın bedeli
SAMSUN'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ilginç açıklama!

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, daha sonra şehit mezarlıklarını ziyaret etti. Burada terör olaylarının bitmesini isteyen bir şehit annesine sarılan Bakan Kılıç, "Terörle mücadelenin muhasebesi yok. Para pul hesabı da yok. Ama şehitlerin gelmesi terörle mücadeye devam ettiğimizin bir göstergesi esasında" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Zafer Bayramı Kutlamalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Yusuf Ziya ve Garnizon Komutanı Tumgeneral Ömer Bayraklı ile birlikte Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında bulunan şehitlikleri ziyaret etti. Burada mezarları tek tek dolaşarak karanfil bırakıp dua eden Bakan Kılıç, şehit aileleri ile de bir süre sohbet etti. Şehit Astsubay İlhan Hamlı'nın annesi Bedriye Hamlı, Bakan Kılıç'tan terör olaylarının artık bitmesini istedi.

Bunun üzerine Bakan Kılıç da acılı anneye, "Terörle mücadelenin muhabesesi yok. Para pul hesabı da yok. Ama şehitlerin gelmesi terörle mücadeye devam ettiğimizin bir göstergesi esasında. Burada devlet, Silahlı Kuvvetler, hükümet, Milli Güvenlik Kurulu bunların hepsi devlet politikası olarak devam ediyor. Ama biz bu çoğrafyaya girdiğimiz günden beri, Malazgirt ovasından beri bu coğrafyada şehit vermeye devam ediyoruz. Bu coğrafyanın bir bedeli. Millet olarak bu bedeli ödüyoruz" diye konuşarak acılı anneye sarıldı. Daha sonra astsubay kıyafeti giyerek şehit amcasıyla aynı adı taşıyan 8 yaşındaki İlhan Can Hamlı ile sohbet etti.

Bakan Kılıç daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret ederek halk bayralşatı. Ardından da AK Parti İl Başkanlığına giderek partililerle görüştü.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com