Şehit Yüzbaşı Toprağa Verildi!

Şehit Yüzbaşı Toprağa Verildi!
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 18 Temmuz'da meydana gelen patlamada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Yüzbaşı Barış İbrahim Yurtseven toprağa verildi.

Cenazeye Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit katıldı.
16:06 | 24 Temmuz 2010


Şehit Yüzbaşı Yurtseven için Kocatepe Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit katıldı.

Orgeneral Başbuğ, Babacan ve diğer yetkililer, Yurtseven’in eşi Gamze Yurtseven ile anne ve babasına başsağlığı dileklerini iletti.

Orgeneral Başbuğ, bu sırada, Yurtseven’in yakınları arasında bulunan küçük bir çocuğu öptü.

Daha sonra Yurtseven için cenaze namazı kılındı. Namaz öncesinde din görevlisi yaptığı konuşmada, Yurtseven’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Vatanın aziz, bayrağın kutsal, ezanın mübarek olduğunu, dinin bir araya getirici manevi bir faktör olduğunu ifade eden din görevlisi, bunların kutsal değerler olduğunu söyledi.

Bu değerler için canını verenlerin şehitlik mertebesine ulaştığını vurgulayan görevli, şehitliğin peygamberlikten sonraki en yüksek mertebe olduğunu ifade etti.

Şehitlerin kul hakkı hariç bütün günahlarının affedildiğini belirten görevli, Yurtseven’in son şehit olması dileğinde bulundu.

Yurtseven’in Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerce alınarak top arabasına konuldu. Bu sırada cenazeye katılanlar Yurtseven’i selamladı.

Şehit Yüzbaşı Yurtseven’in 2 yaşındaki kızı Ece, cenaze boyunca elinden düşürmediği oyuncağıyla babasına el sallayarak, onu son yolculuğuna uğurladı.

Bu sırada bir kişi yüksek sesle "Mustafa Kemal’in askerleri ölmez" dedi.

Yurtseven’in cenazesi bir süre top arabasında taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Cebeci Askeri Şehitliğine götürüldü.

Cenazeye katılmak için sağlanan araçlara binilirken cenazeye katılanlardan birisi "Bunların hesabı sorulacak" dedi.

Şehit Yüzbaşı Yurtseven, şehitlikte dualar arasında toprağa verildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com