Şehitkamil Belediyesi, Tarihi Dokuyu Gün Yüzüne Çıkartıyor

Şehitkamil Belediyesi, Tarihi Dokuyu Gün Yüzüne Çıkartıyor
Tarihi dokunun korunmasına önem veren Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırlarındaki tarihi yerleşim yerlerinin dış cephe restorasyon çalışmalarına ve sokak sağlıklaştırmasına devam ediyor.

GAZİANTEP - Tarihi dokunun korunmasına önem veren Şehitkamil Belediyesi, ilçe sınırlarındaki tarihi yerleşim yerlerinin dış cephe restorasyon çalışmalarına ve sokak sağlıklaştırmasına devam ediyor.

İlçede tarihi dokunun korunmasına yönelik çalışmalar Yaprak Mahallesi3ne bağlı Kepkep Sokak, Şose sokak, Dere Kenarı sokak, Bay Ahmet sokak, Canoğlu çıkmazı ve Bay Asım çıkmazında devam ediyor. Başkan Fadıloğlu yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sokak sağlıklaştırma çalışmaları hakkında bilgi veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Burada sokağa bakan bina cepheleri sağlıklaştırılıyor. Aynı zamanda evlerin çatı kısımları da sağlamlaştırılıyor. Ben de bu vasıta ile vatandaşlarımızdan bir istekte bulunuyorum. Özellikle bu yapıların iç kısımları yaşanabilir bir hale getirilirse, bu tarz tarihi binaları gelecek kuşaklara aktarabiliriz. Teknik olarak çatı ve dış cephe çalışmalarını belediye olarak yürütüyoruz. Amacımız bu sokağın yaşayan bir sokak olması konutların yine vatandaşlar tarafından kullanılabilmesi aynı zamanda da sokağın her türlü aktivite ile yirmi dört saat faaliyette bulunması. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Hava şartları şu an çalışmaya uygun iken, bir an önce üst yapı çalışmaları bitirip alt yapı çalışmalarıyla devam edeceğiz. Elimizdeki bu tarihi dokuya sahip çıkarak bizden sonraki kuşaklara aktarmaya gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Mahallelerine bir hareketlilik geldiğini vurgulayan vatandaşlar ise, yapılan çalışmalar takdir ettiklerini söyledi.

Yaprak Mahallesi Muhtarı Cesur Kıvanç da, Şehitkamil Belediyesi'nin tarihi gün yüzüne çıkardığını ifade ederek, “Kepkep Sokak, çok eski bir yerleşim yeri. Dere Kenarı ve Kepkep sokaklarda sağlıklaştırma yapılıyor. Belediye ekipleri yoğun mesai harcayarak buradaki çalışmalarına devam ediyor. Yapı olarak bakımsızlıktan tehlike arz eden yerler, tek tek onarılarak güvenli hale getirildi. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com