ŞEHİTKAMİL HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN KARMA SERGİ

ŞEHİTKAMİL HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN KARMA SERGİ
ŞEHİTKAMİL HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN KARMA SERGİ

GAZİANTEP - Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan yüzlerce karma ürün sergisinin açılışı, törenle yapıldı.
Zeugma Mozaik Müzesi sergi alanında düzenlenen programa; Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özdemir, PMYO Müdürü Osman Metli, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulhalim Ünverdi ve Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda bir konuşma yapan Abudullah Yılmaz, sergideki ürünlerin merkezde çeşitli branşlarda eğitim gören kursiyerler tarafından yapıldığını söyledi.
Kaymakam Mehmet Aydın da eğitimin önemine değinerek, "İnsan için en önemli etken eğitimdir. Eğitim alan insan yaşam kalitesini arttırabilir. Başta Sayın Valimiz olmak üzere hepimiz eğitimin çıtasını daha yükseğe çıkartmak için çeşitli kampanyalar yapıyoruz. Valimizin önderliğindeki bu kampanyalar sayesinde şu ana kadar çok sayıda hayırsever ile okul yaptırılması için protokol imzalandı. Herkesin eğitim noktasında elinden gelen tüm imkanı seferber etmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.
Gaziantep’te önemli çalışmaların yapıldığını dile getiren Milletvekili Koçer, "Gaziantep’te eğitimin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Bugün bir takım programlara katılmak üzere şehirdeydim. Sabah başlayarak akşama kadar gerek Şehitkamil Belediye Başkanımızın programına, gerek de diğer programlara katıldım. Burada gördüğüm tek şey kentte çok iyi çalışmaların yapıldığıdır. Şehitkamil Belediye Başkanımızın fakir ailelere sahip çıktığının ve engellilerin daima yanında olduğunun bugün şahidi oldum. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Eğitim alanında hükümet olarak gerekli alt yapı çalışmalarını oluşturarak çocukların gelecekteki başarısını arttırmaya gayret gösterdiklerini belirten Koçer, şöyle konuştu:
"Buraya gelirken Başbakanımızın selamlarını da getirdim. Başbakanımız sürekli halkın içinde olmamız için talimat verdi. Bizler bu talimatı emir olarak telakki ettik."
"Güzel bir ortamda en önemli meselemiz olan eğitimle ilgili düşüncelerimizi ortaya koymak çok önemlidir" diyen Mehmet Taşdöğen, "Ülkemizin ve hatta insan yaşamının en önemli konusu eğitimdir. Bulunduğumuz her yerde, görev yaptığımız her bölgede, eğitim üzerinde bütün kamu görevlileri en büyük mesaiyi harcıyorlar" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından kursiyerler çeşitli gösterilerde bulunurken, gösteriler sonunda protokol üyeleri bazı kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler. Kurdele kesiminde bulunarak karma sergi açılışını gerçekleştiren üyeler, sergi alanını gezerek ürünleri incelediler.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com