Şehitler anısına motosikletli saygı turu!

Şehitler anısına motosikletli saygı turu!
Çukurca'da güvenlik güçlerine düzenlenen hain saldırıyı lanetlemek için Bodrum'da onlarca motosikletli sokaklara döküldü.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde güvenlik güçlerine düzenlenen hain saldırıyı lanetlemek için Bodrum'da onlarca motosikletli sokaklara döküldü. Ellerinde bayraklar olan motosikletli gruba yerli ve yabancı turistlerde alkışlarla destek verdi.

Saat 22.30 sıralarında motosikletleriyle Bodrum'da toplanan grup, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki çatışmada şehit düşen askerler adına saygı turu düzenlendi. Grup, Bodrum Barlar Sokağı, Belediye Meydanı ve Gümbet İnönü Caddesi'nden kornolar eşliğinde geçti. 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez', 'Kahrolsun PKK', 'Hepimiz Mehmetiz, Teröriste Yeteriz' sloganları atan motosikletli grubu izleyen yerli ve yabancı turistler alkışlarla saygı turuna destek verdi. Eşi ile birlikte eyleme bayraklarla donattığı motosikleti ile katılan Aslan Çakaroğlu (46) yaptığı açıklamada "İçimiz kan ağlıyor. Askeri ve polisi kışlalarına esir ettiler, dışarı adımlarını atamıyorlar. Artık buna dur densin istiyoruz. Şubat ayında oğlumu askere göndereceğim. Oğlumda bende vatanımızı canımızdan çok seviyoruz, ancak bu gençlerin yok yere yere, yanlış politikalar ve alınmayan önlemler nedeniyle ölmesi anne baba olarak bizi düşündürüyor, bu gençlerin ölmesini engellesinler. Vatanımızı milletimizi güçsüz durumda göstermesinler" dedi.

Yaklaşık bir saat süren eylem sırasında polislerin gençlere sık sık uyarılarda bulunması ve gazetecilerin görüntü alınmasını engellemesi üzerine gergin anlar yaşandı. Eylem motosikletli grubun Gümbet Elele Kavşağı'nda İstiklal Marşını okuması ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com