Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından hain bir saldırı sonucu şehit edilen 24 Mehmetçik için Kütahya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından hain bir saldırı sonucu şehit edilen 24 Mehmetçik için Kütahya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Anadolu Gençlik Derneğinin organize ettiği Karagöz Ahmet Paaşa Camiindeki gıyabi cenaze namazına, Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi. Caminin emekli imamı Tevfik Kaya, cenaze namazı öncesi cemaate hitaben yaptığı konuşmada, şehitliğin yüce bir makam olduğunu ifade etti. Kaya, 'Şehitlerimizi içimize gömdük. Artık dostumuzu düşmanımızı tanıyacağız.Hainlerin hattini bildireceğiz. Allah, 'şehitler ölmez' diyor. Ama ahmakça 'şehit olayım' diye de meydana yatılmaz. Düşmanı yok etmek için her türlü önlem de alınmalıdır. Hainler şunu bilmelidir ki; bu vatan için hepimiz şehit olmaya hazırız' dedi.
Daha sonra 24 Mehmetçik için gıyabi cenazeze namazı kılındı ve toplu olarak dua edildi.
Dernek üyeleri cenaze namazı sonrası Cumhriyet caddesi Sevgi Yolu üzerinde bir basın açıklama yaptı. Dernek Başkanı Ömer Faruk Evren, 'Bu saldırıların amacı ülkemizi bölmek, milletimizin arasına nifak tohumları ekmektir. Ülkemizin problemlerini çözmek için çareyi terörde, kurşunda, kavgada arayanlar yalnızca hüsrana uğrayacaklarının bir an önce farkına varmalıdır. Ülkemizin birlik ve dirliğini bozmak için pusuya yatan şer odakları ve onların arkasındaki kirli ve karanlık güçler bilmelidir ki, binbir alçaklıkla, hile ve desiselerle almaya çalıştıkları şehit kanıyla sulanmış vatan toprağı ancak şehit kanıyla verilecektir. Buna da yeryüzünde hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanların menfur hevesleri kursaklarında kalacaktır' diye konuştu.
Grup, bir süre terör örgütü aleyhine slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com