Şehitler için yürüdüler

Şehitler için yürüdüler
Eskişehir'de sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen bir grup vatandaş, son günlerde artan terör olaylarını tepki için yürüdü.

Eskişehir'de sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen bir grup vatandaş, son günlerde artan terör olaylarını tepki için yürüdü.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden örgütlenen grup, son günlerde artan terör olaylarına tepki göstermek ve şehitleri anmak için yürüyüş düzenledi. Eskişehir'in Muttalip Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 250 kişilik grup şehir merkezine gelerek sloganlarla Hava Şehitliği'ne kadar yürüdü. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan grup, tekrar şehir merkezine yürüyüşe geçti. 'Ya tam sustururuz ya kan kustururuz', 'Şehidi kurşun değil, milletin suskunluğu öldürür' yazılı pankartlar taşıyan grup,
bölücü terör örgütüne yönelik sloganlar attı. Grubun yürüyüşüne Eskişehirli vatandaşlar alkışlarla destek verdi.
Grup adına konuşma yapan Serdar Sert, yapılan yürüyüşün şehit olan askerlere karşı bir borç olduğunu ifade ederek, 'Bu yürüyüşümüz, belki küçük bir hareket fakat biz bugün burada şehitlerimizin yanında olduğumuzu ve bölücü terör örgütüne karşı dimdik ayakta olduğumuzu göstermek istiyoruz. Artık anneler üzülmesin, vatanımız bölünmesin. Bir Ermeni öldü herkes Ermeni oldu. Bir Defne öldü herkes peri oldu, ama o kadar şehit ölüyor neden herkes susuyor' dedi.
Basın açıklamasının ardından, bölücü terör örgütü aleyhine slogan atmaya devam eden grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com