"Şehitlerimiz bizim başımızın tacıdır"

"Şehitlerimiz bizim başımızın tacıdır"
Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, basın mensuplarına kentin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, basın mensuplarına kentin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Basın mensuplarıyla biraraya gelen İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, kendisinden iki dönem önce yapılan ve Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne (AKÜ) devredilen olimpik yüzme havuzunun şu anda hizmet vermediğini ancak yapılacak spor kompleksi ile birlikte değerlendirilebileceğini söyledi. Havuzun işletme maliyetinin de çok yüksek olduğunu vurgulayan Meclis Başkanı Sel, havuza mutlaka bir çözümün bulunacağını kaydetti. Sel, 'Bir spor kompleksi projemiz var. Havuz o yapılacak kompleks ile birleştirilebilir.
Orası, bizden önceki dönem yapılmış. Bana göre ölü bir yatırım. Ama orası mutlaka değerlendirilecektir' diye konuştu.
Eski otogar alanına yapılacak olan Zafer VİP Konutları hakkında da bilgi veren Sel, ihaleyi alan firmanın ihale bitim tarihine kadar inşaatı bitirme olanağının zayıf olduğunu kaydetti. Sel, 'Yapılacak olan konutların büyük bir bölümünü belediyeye vereceklerini duyduğumda çok şaşırmıştım. Bana göre sözleşme yapılırken bazı konular eksik kalmış. Mesela 'inşaat ilk yıl için yüzde 20, ikinci yıl için yüzde 45 tamamlanacak' ibaresi konulması gerekiyordu. Ama bildiğim kadarıyla böyle bir madde yok. Bir zaman
baktık kalıplar gelmiş, birkaç ay sonra kule vinç kurulmuş. Şu anda ortada görünen hiçbir şey yok. Bu saatten sonra da yapılacağını pek sanmıyorum. İnşallah yaparlar, bunu gönülden isterim. Çünkü konutlarla birlikte belediyeye yüklü bir miktarda bir para gelecek. Ama şu anda o durum çok zor gibi görünüyor' dedi.

'ŞEHİTLERİMİZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR'
Yatırımcının önünün açılması gerektiğini de söyleyen Sel, 'Eğer insanlar Afyonkarahisar'a yatırım için geliyorsa, onların önünü açmamız lazım. Yoksa işadamları yatırım yapmaya buraya gelmez. Bizler de yatırımcının önünün açılması için elimizden geleni yapıyoruz. Mali şartlar zorlandığı takdirde hiçbir yatırımcı Afyonkarahisar'a gelmez' şeklinde konuştu.
Afyonkarahisar'ın şehitler diyarı olduğunu belirten Salih Sel, 'Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, şehitlikler konusunda çok hassas davranıyor. Şehitlik olan her yeri değerlendiriyoruz. Şehitlerimiz vatanı için canlarını feda etmişler. Bizler de onlara yatacak en güzel yer sağlamak zorundayız' ifadelerini kullandı.
Basın toplantısının ardından Meclis Başkanı Sel, toplantıya katılanlara üzerinde 'İl Genel Meclis' yazılı kalem hediye etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com