Şehitlerimizi uğurladık

Şehitlerimizi uğurladık
Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerler toprağa verildi.
Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerler memleketlerinde toprağa verildi.
 
ADANA
 
Siirt'in Pervari İlçesi'nde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Erdal Tekin'in cenazesi memleketi Adana'nın Feke İlçesi'ne bağlı 500 nüfuslu Gürümze Köyü'nde yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 
 
GİRESUN
 
Jandarma Özel Harekat timini taşıyan helikopterin düşmesiyle şehit olan 17 askerden 23 yaşındaki Astsubay Çavuş Hakan Gemici'nin cenazesi, Giresun'un Keşap İlçesinde yağmur altında düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. 
 

KONYA

32 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker'in cenazesi memleketi Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Reis Beldesi'nde, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılımıyla yaklaşık 5 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit oğlunun sözleri yürekleri dağladı! (HABER)

ERZURUM

'Dadaş Timi'nin Dadaş'ını 10 bin kişi uğurladı
 
Siirt'in Pervari İlçesinde düşen helikopterde şehit olan ve kendilerini 'Dadaşlar timi' olarak adlandırılan Jandarma Özel Harekat mensubu askerlerden Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in cenazesi, memleketi Erzurum'da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
 
Babalık duygusunu tadamadan şehit düşen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in üç aylık hamile eşi Hatice Güneş, tekerlekli sandalye ile tabutun başına geldi, ama kısa bir süre sonra baygınlık geçirince, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Cezane törenine katılan 10 bin Erzurumlu bayrak açarak, 'Şehidim hakkını helal et. Her Türk asker doğar' sloganlarını attı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN!


KAYSERİ


Uzman çavuş Karasungur'u 4 bin kişi uğurladı
 
Siirt'in Pervari İlçesi'ne bağlı Hasantepe Mevkii'nde düşen Sikorsky helikopterde şehit düşen 17 askerden Jandarma Uzman Çavuş Onur Karasungur, Kayseri'nin Bünyan İlçesi Elbaşı Beldesi'nde yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN!

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ'U 10 BİN ÇERKEZKÖYLÜ UĞURLADI
 
Siirt’in Pervari İlçesi’nde geçen cumartesi sabahı düşen askeri helikopterde şehit olan 17 askerden 22 yaşındaki Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, memleketi Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.
 
Dün askeri uçakla Çorlu Havaalanı’na getirilen şehidin cenazesi, gece Çerkezköy Devlet Hastanesi morgunda bekletildi. Bugün sabah ise şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un cenazesi, askerler tarafından alınarak konulduğu cenaze aracıyla Atatürk Caddesi’ndeki baba evinin önüne getirildi. Burada baba Mustafa Ersoy, yakınlarına "Ağlamak yok. Dik durun" diye seslendi. Anne Hatun Ersoy ise "Benim güzel oğlum. Sen böyle mi gelecektin evine?" diye feryat etti. Okunan duaların ardından, bugün öğleden sonra okula gitmeyen yaklaşık bin lise öğrencisi, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak evin önünde İstiklal Marşı'nı okudu. Öğrecilere toplanan kalabalık da eşlik etti.

MERSİN
 

Siirt'in Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in cenazesi Mersin'de toprağa verildi. Anne Fatma Kızılgedik, oğlunu, tabutunun ardından el sallayarak son yolculuğuna uğurladı.
 
Jandarma Uzman Çavuş 23 yaşındaki Eren Kızılgedik'in cenazesi bugün sabah Mersin Devlet Hastanesi morgundan alınarak merkez Yenişehir İlçesi'ne bağlı Çiftlikköy Mahallesi'ndeki baba evine son kez getirildi. Yakınlarının helallik aldığı Eren Kızılgedik'in cenazesi daha sonra Muğdat Camii'nde götürüldü.
 
Buradaki törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, İl Jandarma Komutanı Albay Bedri Dursun ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

KIRKLARELİ

Pervari İlçesi’nde geçtiğimiz Cumartesi düşen askeri helikopterde şehit olan evli ve 2 çocuk babası Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici, bin nüfusu olan Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Kuleli Köyü’nde 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşları içinde toprağa verildi.
 
Şehidin 3 yaşındaki kızı Zeynep Dora’nın babasının fotoğrafına ve tabuta dokunarak ağlaması herkesi duygulandırırken, eşinin fotoğrafını göğsüne saran ve biran olsun elinden bırakmayan Simge Yenici, ‘Ağlamak yok, kimseyi sevindirmeyeceğiz’ diyerek ağıtlar yaktı.
 
Dün, uçakla Çorlu Havaalanı’na getirilen şehidin cenazesi, gece Babaeski Belediyesi’ne ait morgda bekletildi. Bugün sabah ise Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici’nin Türk bayrağına sarılı naaşını, askeri yetkililer morgdan alarak cenaze aracına taşıdı ve ardından şehidin baba ocağı olan Kuleli Köyü’ndeki evinin önüne getirildi. Şehidin annesi Ayşe ve baba Ali, kardeşleri Ercan ve Hasan Yenici tabuta sarılarak ağladı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin eşi Simge Yenici ve kızları 3 yaşındaki Zeynep Dora ve 5 aylık Cemre Hüme, tabutun başından biran olsun ayrılmadı. Şehidin kızı Zeynep Dora’nın babasının fotoğrafına ve tabuta dokunarak ağlaması herkesi duygulandırdı. Annesi ise kızına ve ağlayanlara, “Ağlamak yok. Ağlamayın. Sevindirmeyin kimseyi’ diye seslendi. Evin önünde yapılan duanın ardından şehit Üsteğmen Ersan Yenici’nin naaşı, askerlerin omzunda köy camiine getirildi.
 
Buradaki cenaze törenine Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, CHP Kırklareli Milletvekilleri Turgut Dibek, Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, askeri yetkililer ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
 
Camideki tören sırasında eşinin tabutunun yanından bir an olsun ayrılmayan Simge Yenici, daha fazla dayanamadı ve şehit eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazı sırasında şehidin 5 aylık kızı Cemre Hüme yakınlarının kucağında uyurken, 3 yaşındaki kızı Zeynep Dora, her şeyden habersiz babasının fotoğrafına baktı. Öğle namazının ardından Kırklareli Müftüsü İsa Saim tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Üsteğmen Ersan Yenici köy mezarlığında toprağa verildi.

DENİZLİ

Siirt'in Pervari İlçesi'nde, helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden 25 yaşındaki astsubay üstçavuş Vedat Avcı, 10 bini aşkın Denizlili tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
 
Şehidin tekstil işçisi olan annesi Cemile Avcı (42) koluna girenlerin yardımıyla erkeklerin arasında saf tutup cenaze namazı kıldı.
 
Denizli Garnizon Komutanlığı Askeri Hastanesi’nin morguna dün akşam getirilen şehit Vedat Avcı’nın cenazesi bugün önce ailesinin Hacıkaplanlar Mahallesi’ndeki evinnin önüne getirildi. Şehidin annesi Cemile Avcı, kardeşi Sedat Avcı (23), Çivril Huzurevi’nde hemşirelik yapan nişanlısı Selin Deniz (23), yakınları ve komşuları gözyaşlarına boğuldu.
 
Şehit Vedat Avcı’nın cezanesi daha sonra Yeni Cami’ye getirildi. 10 bini aşkın Denizlili şehidi son yolculuğuna uğurlamak için cami bahçesi ve Delikliçınar Meydanı’nı doldurdu. Cenaze namazını Denizli İl Müftüsü Alaaddin Gürpınar kıldırdı. Vali Abdülkadir Demir, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Ak Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Belediye Başkanı Osman Zolan (Ak Parti), siyasi parti temsilcileri de cenaze törenine katıldı.
 
Oğlunun tabutuna sarılan anne Cemile Avcı, “Güle güle aslanım. Ben sensiz nasıl yaşarım? Helal et hakkını, benim hakkım varsa helal olsunö diyerek gözyaşı döktü. Henüz üç yaşındayken babası Muharrem Avcı’yı kaybeden şehidin annesi Cemile Avcı da koluna girenlerin yardımıyla erkeklerin arasında saf tutup cenaze namazı kıldı. Şehidin nişanlısı Selin Deniz de yakınlarının yardımıyla, ayakta güçlükle durdu.
 
Cenaze töreni esnasında binlerce kişi, “Şehitler ölmez vatan bölünmezö, “İmralı basılsın, Apo piçi asılsınö, “Apo’nun piçleri yıldıramaz bizleriö, “İdam geri gelsin, Apo asılsınö, “Şehidim hakkını helal etö sloganları attı. Delikliçınar Meydanı’ndan Atatürk Caddesi’ne kadar binlerce kişi şehit cenazesinin ardından yürüdü. Asri Mezarlığa götürülen Vedat Avcı’nın cenazesi şehitlikte toprağa verildi.

ANKARA
 
Siirt'in Pervari İlçesi'ndeki helikopter kazasında şehit olan 17 askerden Pilot Üsteğmen 27 yaşındaki Yakup Çınar, Kocatepe Camii'nde düzenlenen tören ardından son yolculuğuna uğurlandı. Törende, 3 aylık hamile olan şehit eşi Fethiye Çınar karnında taşıdığı bebeğini okşayarak gözyaşı dökerken, karın bölgesine şehit eşinin ayrı bir fotoğrafını takması dikkat çekti.
 
Kocatepe Camii'ndeki törene Çınar'ın babası Kemal Çınar, annesi Fatma Çınar, eşi Fethiye Çınar, kardeşleri Sevcan ve Serpil Çınar ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Ankara garnizonundan askeri yetkililer, şehidin silah arkadaşları katıldı.
 
Cenazenin getirildiği sırada şehidin annesi Fatma Çınar, "Yavrum sana söz verdim ağlamayacağım. Vatan sağolsun. Hakkım sana helal olsun. Üç aylık yavrusunu, eli kınalı gelinimi ne yapayım" sözleri törene katılanları gözyaşına boğdu.
 
Şehidin kız kardeşi Serpil Çınar ise törene ağabeyinin pilot üniformasıyla katıldı. Şehidin 3 aylık hamile olan öğretmen eşi Fethiye Çınar da, elinde Türk bayrağı ve kırmızı karanfillerle törene geldi. Şehit Çınar'ın 3 aylık hamile eşi Fethiye Çınar, karnındaki bebeğini okşayarak gözyaşı dökerken, karın bölgesine şehit eşinin ayrı bir fotoğrafını takması dikkat çekti.
 
Ayakta durmakta güçlük çeken aile bireylerini, askeri yetkililer teskin etmeye çalışırken kız kardeşi Serpil Çınar'ın fenalaşması üzerine tören alanında bulunan sağlık görevlileri müdahalede bulundu.
 
Şehidin dayısı Servet Akman ise, terör örgütü PKK'ya ve BDP milletvekillerine tepki göstererek, "Biz de Kürdüz, bu ülkede bugüne kadar herhangi bir ayrımcılık görmedik. Devlet memurluğu yaptım emekli oldum, kimse bana 'Kürt müsün, Türk müsün, nesin' diye sormadı. Terör örgütü bize 'Zerdüştlük' diye bir din uydurdu. Bizim dinimiz Müslümanlık. Habur'dan getirilen PKK'lılara sarılarak karşıladıklarında asker üzerlerine bir bomba yağdırsaydı, bugünler olmazdı" diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, törene katılan siyasiler, protokol üyeleri ve askeri erkan törenden önce şehit ailesinin yanına giderek taziye dileklerini iletti ve başsağlığı diledi.
 
Daha sonra şehit üsteğmen Yakup Çınar için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını kıldıran Ankara Müftüsü Mustafa Hakkı Özer, cenaze namazlarında ıslık çalınması, slogan atılması, alkışlanması ve tekbir getirilmesinin mekruh sayıldığını belirterek namazın şehidin ruhunu muazzez kılacak olgunlukta kılınmasını istedi. Namaz ardından Şehit Pilot Üsteğmen Yakup Çınar için helallik isteyen Özer, Çınar'ın 'son şehit' olmasını diledi.
 
Namaz ardından protokol üyeleri ve Çınar'ın ailesi tören için yerlerini alırken Türk bayrağına sarılı Çınar'ın tabutu askerlerin omuzları üzerinde taşındı. Bu sırada şehidin annesi Fatma Çınar, aileye ayrılan yere geçerken Cumhurbaşkanı Gül'ün önünde durarak, "Ağlamayacağım, ağlamayacağım. Cumhurbaşkanım buna 'Dur' deyin, ağlamayacağım. Vatan sağolsun" dedi.
 
Daha sonra Çınar'ın tabutu protokolün önünden askerlerin omuzlarında götürülürken anne Fadime ve aile yakınlarından bazıları da tabutu omuzladı. Çınar'ın eşi 3 aylık hamile Fethiye Çınar, eşinin tabutuna yanında getirdiği kırmızı karanfilleri atarken, "Onlara inat yavrumu doğuracağım" dedi. Oğlunun tabutu top arabasına konulan anne Fedime ise tabutu tutarak birlikte yürüdü ve oğluna, "Kınalı kuzum sana da bu yakışırdı" diye seslendi.
 
Şehidin tabutu cenaze aracına konulması ardından protol ve ailesinin önünden geçirildi. Bu sırada anne ve kızkardeşi asker selamı dururken, eşi ve diğer yakınları da gözyaşı dökerek el sallayarak şehit Üsteğmen Çınar'ı uğurladılar. Şehidin cenazesi, tören ardından toprağa verilmek üzere Sincan Cimşit Mezarlığı'ndaki şehitliğe götürüldü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com