Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde düzenlenen hain saldırıda şehit olan 10 kahraman memleketlerinde düzenlenen cenaze törenleriyle toprağa veriliyor.
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan 10 askerin cenazeleri, Diyarbakır'dan memleketlerine getirildi.
 
Şırnak'tan dün helikopterlerle Diyarbakır'a getirilen şehitler Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi, Piyade Asteğmen Burak Erdi Uysal, Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez, Çavuş Ramazan Emre Ala, Onbaşı Süleyman Güleç, er Serdar Küpeli, er Osman Yıldız, er Uğur Sağdıç ve er Emrah Karataban'ın cenazeleri, Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsinin ardından 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'na götürüldü.

Şehit Yıldız'ın cenazesi baba ocağında (İSTANBUL)

Afyon'da şehit asker son yolculuğuna uğurlandı! (VİDEO)


Son yolculuklarına memleketlerinde uğurlandılar
 
Terör saldırısında şehit olan Er Uğur Sağdıç'ın cenazesi Tokat'ın Turhal ilçesinde; şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt'un cenazesi Gaziantep'te; şehit Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez'in cenazesi Antalya'da; şehit Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala'nın cenazesi de Konya'nın Karapınar ilçesinde toprağa verildi.


Şehit Uzman Çavuş Sönmez'i Antalya'da 10 bin kişi uğurladı!

GAZİANTEP

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı. 
 
Şehit Bozkurt için Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, camiye getirilirken, annesi Rabia, babası Ali ile kardeşleri ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. 
 
Cenaze törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Gaziantep Valisi Erdal Ata ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, şehidin ailesine baş sağlığı diledi. Cami avlusunu dolduran vatandaşlar da sık sık terör örgütü aleyhine sloganlar attı. 
 
Şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt'un naaşı kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu. Kardeşinin tabutu başına gelen kız kardeşi Nuriye Bozkurt, ''Ağlamayacağım. Benim abim aslanlar gibi şehit oldu. Şerefiyle onuruyla tören yapıldı, gömülecek. O dağdakiler, leş sürüsü gibi itlere, çakallara yem olacak'' diyerek, tabutu öptü. 
 
Anne Rabia, kardeşleri aracın mezarlığa gidişi sırasında ellerini açarak, dualar eşliğinde şehidi uğurladı. Şehit Bozkurt, Asri Mezarlık'taki aile kabristanında toprağa verildi. 
 
Cenaze törenine yakınlarının yanı sıra, AKP Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Ali Şahin, CHP Gaziantep milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, MHP Milletvekili Edip Semih Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, AKP İl Başkanı Ahmet Uzer, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, MHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
İSTANBUL
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan erlerden Osman Yıldız'ın cenazesi baba evinde helallik alınmasının ardından tören için Ataköy 5. Kısım Camisi'ne götürüldü. 
 
Şehit Er Osman Yıldız'ın Bahçelievler Soğanlı'daki baba evinin bulunduğu sokakta, vatandaşlar sabahın erken saatlerinde toplanmaya başladı. Sokağa büyük bir Türk bayrağı ile fonunda bayrağın yer aldığı Yıldız'ın resminin bulunduğu büyük afiş asılırken, komşu evler de Türk bayraklarıyla donatıldı. 
 
Yıldız'ın büyük fotoğrafının bulunduğu afişi taşıyan bir grup ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Her Türk asker doğar'' gibi sloganlar eşliğinde çevre sokaklarda yürüdü. İstiklal Marşı'nı okuyan grup, sokakta bulunanların alkışlarıyla karşılandı. 
 
Daha sonra Şehit Er Osman Yıldız'ın ailesi otobüsler ve özel araçlarla oluşturulan konvoy eşliğinde Yeşilköy'deki Askeri Havaalanı'na giderek, Osman Yıldız'ın cenazesini karşıladı. 
 
Yıldız'ın, Türk bayrağına sarılı tabutu askeri cenaze aracına yerleştirildikten sonra konvoyla baba evine getirildi. 
 
Burada Şehit Er Yıldız için helallik istendi. Baba Zafer, anne Zeynep ve kızkardeşi Aylin Yıldız'ın tabuta sarılarak gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. 
 
Şehit er Osman Yıldız'ın cenazesi daha sonra tören için Ataköy 5. Kısım Camisi'ne götürüldü. Şehit er Yıldız, burada ikindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrasında Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek. 
 
ANTALYA
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez, Antalya'da toprağa verildi. 
 
Şehit Sönmez'in cenazesi Antalya Hava Meydan Komutanlığı'ndan ailesi ve askeri yetkililer tarafından alınarak konvoy halinde Kepez ilçesi Yeşiltepe Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi'ndeki evine getirildi.
 
Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, burada ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Şehidim hakkını helal et bize'', ''Meclis'te PKK istemiyoruz'' gibi sloganlarla kalabalık bir grup tarafından karşılandı.
 
Şehit Sönmez'in annesi Günay ve kız kardeşi Pınar Sönmez tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Oğlunun cenazesinin yanından ayrılmak istemeyen anne, kendisine getirilen sandalyeye oturarak tabutun başında bekledi. 
 
İzmir'de 10 günlük asker olduğu öğrenilen şehidin amcasının oğlu Malik Sönmez ise şehidin cenazesine sarıldığı sırada fenalık geçirdi. Bayılan Malik Sönmez'e ambulansta müdahale edildi. 
 
Şehidin cenazesi burada okunan duanın ardından vatandaşların omuzunda aynı caddede bulunan Barınak Camisi'ne getirildi. 
Cenaze töreni öncesinde şehidin annesi Günay Sönmez, kız kardeşi Pınar Sönmez ve erkek kardeşi Yusuf Sönmez tabuta sarılarak uzun süre ağladı. 
 
Cenaze töreninde ağlamamaya çalıştığı gözlenen ve tabutu seven Baba İlyas Sönmez ise sık sık tabutun başında nöbet tutan askerlerin terini sildi. 
 
Baba Sönmez, cenaze töreninde yanında bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel'e ''Ne olur bunları Meclis'ten atın'' dedi. 
 
Baba Sönmez, ağlayan yakınlarına ise ''Ağlamayın, hainleri sevindirmeyeceğiz'' diye konuştu. 
 
Cenaze törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, AKP Antalya Milletvekili Menderes Türel, CHP Antalya milletvekilleri Deniz Baykal, Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Gürkut Acar ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı. 
 
Cenaze namazının kılınmasının ardından, şehidin cenazesi Uncalı Şehit Mezarlığı'na getirildi ve saygı atışının ardından dualar eşliğinde toprağa verildi. 
 
İZNİK
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Onbaşı Süleyman Güleç'in cenazesi, memleketi İznik'te toprağa verildi. 
 
Şehit Güleç'in Türk bayrağına sarılı cenazesi, Yenişehir Havaalanı'ndan alınarak, İznik'in Müşküle köyündeki baba evine getirildi. Naaşın eve getirildiği sırada anne Canan Güleç ve vatandaşlar uzun süre gözyaşı döktü. Bu sırada şehidin kardeşi Güleç Güleç, ailesinden ''teröristleri sevindirmeyin'' diyerek ağlamamalarını istedi. 
 
Daha sonra Müşküle Köyü Camisi'nde şehit Güleç için cenaze namazı kılındı. Cenaze töreninde şehidin annesi Canan Güleç, babası Halil Güleç, amcası Süleyman Güleç, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Bursa Valisi Şahabettin Harput, ayakta güçlükle duran baba Halil Güleç'i elinden tutarak teskin etmeye çalıştı. 
 
Şehit Güleç'in cenazesi, kılınan namazın ardından asker arkadaşları ve vatandaşların omuzlarında taşındığı köy mezarlığında toprağa verildi. 
 
Törene katılan çok sayıda vatandaş, sloganlarla terör örgütünü lanetledi. 
 
Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AKP Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu, İsmet Su, CHP Bursa milletvekilleri Sena Kaleli, İlhan Demiröz, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy da katıldı. 
 
ADIYAMAN
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan Piyade Er Serdar Küpeli, memleketi Besni ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. 
 
Küpeli için Besni Kesecik köyünde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin kardeşi Tayfun Küpeli, törende ağabeyinin asker elbisesini giyerek asker selamı verdi. 
 
Şehit babası Mehmet Küpeli de ağlayanlara seslenerek, ''Ağlamayın, bakın ben ağlıyor muyum. Güldürmeyin o şerefsizleri'' dedi. 
 
Şehit Küpeli'nin özgeçmişinin okunmasının ardından Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü cenaze namazı kıldırdı. Şehit Küpeli, törenin ardından köy mezarlığında toprağa verildi. 
 
Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Şanlıurfa 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
MUĞLA 
 
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Asteğmen Burak Erdi Uysal'ın cenazesi memleketi Köyceğiz'de toprağa verildi.
 
Şehit Uysal'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi saat 13.30 sıralarında askeri uçakla Dalaman Hava Limanı'na getirildi.
 
Buradan uzun araç konvoyu eşliğinde Yangı köyündeki baba evine getirilen Uysal'ın cenazesi okunan duaların ardından cenaze töreni için Yangı Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde götürüldü.

Köyceğiz şedine ağlıyor! (VİDEO)

Törende şehidin annesi Nazimiye, babası Bayram, erkek kardeşi Ömer ve kız kardeşi Esra Uysal taziyeleri kabul etti.
 
Tören sırasında şehidin annesi Nazimiye Uysal'ın, güçlükle ayakta durabildiği görüldü. Piyade Asteğmen Uysal'ın cenazesi Muğla Müftüsü Hasan Başiş'in kıldırdığı cenaze namazının ardından, omuzlara alınarak Köyceğiz'deki şehit mezarlığına defnedildi.
 
Cenaze töreni nedeniyle Muğla-Köyceğiz karayolu trafiğe kapatıldı. Köy çevresi Türk bayraklarıyla süslendi ve bazı vatandaşlar araçlarına Türk bayrağı astı.
 
Törene, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, AKP Muğla milletvekilleri Yüksel Özden, Ali Boğa, CHP Muğla milletvekilleri Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandailar katıldı.  (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com