Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu

Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu
Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş Karakolu’na düzenlenen saldırıda şehit olan 8 askeri isimleri açıklandı.
ŞEHİTLERİMİZİN KİMLİKLERİ:
 
Kıdemli Çavuş Ali Gümüş
 
Piyade Onbaşı Cahit Kılıç
 
Piyade Onbaşı İsa Sayın
 
Piyade Er Umut Bulut
 
Piyade Er Ali Yasin Erosmanoğlu
 
Piyade Er Mustafa Türkmen
 
Piyade Er Yaşar Doymuş
 
Ulaştırma Er Samet Bütün

Buca'da şehit acısı
 
Hakkari’nin Şemdili İlçesi’ndeki Dağlıca bölgesinde bulunan birliklere terör örgütü PKK’lılar tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen askerlerden Piyade er Mustafa Türkmen’in İzmir’in Buca İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.
 
Kütahya’nın Gediz İlçesi’ne bağlı Akkaya Köyü’nde dünyaya geldiği öğrenilen şehidin ailesiyle yaklaşık 10 yıl önce İzmir’e taşındıkları belirtildi.
 
İki çocuklu Türkmen ailesinin büyük evladı Mustafa Türkmen’in şehit düştüğünü öğrenen yakınları, Buca’daki evlerine akın etti. Askeri yetkililer aileyi ziyaret edip konuyla ilgili bilgi verirken, şehit evinden yürek dağlayan feryatlar yükseldi. 
 
Trabzon’a düşen şehit acısı
 
Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan diğer askerler gibi Piyade Komando Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu’nun da Trabzon’daki evine ateş düştü.
 
Şehit onbaşı 21 yaşındaki Ali Yasin Erosmanoğlu’nun Kurtuluş Mahallesi'ndeki evine giden İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Sönmez, ailesine acı haberi verdi ve başsağlığı diledi.
 
5 kardeşin en küçüğü olan ve tezkeresine 5 ay kaldığı öğrenilen Ali Yasin’in annesi Nurten ve babası Ali Sait Erosmanoğlu gözyaşlarına boğuldu. 
 
Ailenin yakınları evin bulunduğu sokağa akın ederken, sokağın çeşitli yerlerine ve eve Türk bayrağı asıldı.
 
EN SON ANNESİYLE KONUŞMUŞ
 
Yenimahallespor’da amatör olarak futbol oynadığı öğrenilen şehit onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu’nun ayrıca müzikle de uğraştığı ve 'Ölü Kral' lakabıyla rap müzik yaptığı belirtildi. En son 3 gün önce evini telefonla arayan ve ailesiyle konuşan Ali Yasin’e annesinin, “Kendine dikkat et oğlum” dediği öğrenildi.
 
Konya'ya 2 şehit ateşi düştü
 
Hakkari'nin Irak sınırındaki ilçesi Şemdinli'nin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu. Konya'ya ise 2 şehit ateşi düştü.
 
24 yaşındaki Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ali Gümüş'ün memleketi Ilgın İlçesi'ndeki ailesine acı haberi Kaymakam Cahit Işık, Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, Garnizon Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Kani Köseoğlu verdi. 
 
Hakkari'deki şehit haberlerini duyduktan sonra balkonda oturarak, oğlunun şehit olup olmadığını merak ettiği belirtilen Metin Gümüş'ün, evinin önüne askeri yetkililerin geldiğini görüncü, oğlunun şehit olduğunu anlayıp sinir krizi geçirdiği öğrenildi.
 
Şehit Gümüş'ün, Ramazan Bayramı'ndan sonra düğününü yapacağı öğrenildi. 
 
Piyade Ulaştırma Er Samet Bütün'ün (21), şehit haberi ise merkez Selçuklu İlçesi Sakarya Mahallesi'nde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. 3 kardeş olan ve evin en küçük olduğu öğrenilen şehit Bütün'ün 6 aylık asker olduğu öğrenildi.

Samsun'a da ateş düştü
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit olan 8 askerden biri olan piyade er Umut Bulut'un (21) Samsun'da bulunan baba ocağına ateş düştü.
 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Yeşiltaş Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit olan 8 askerden biri olan piyade er Umut Bulut'un (21) Samsun'da bulunan baba ocağına ateş düştü.
 
Terhisine 5 ay kala şehit olan evli 1 yaşında oğlu bulunan Umut Bulut'un Samsun'un Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki evine giden Merkez Komutanı Piyade Albay A. Şadi Çakır, acı haberi Bulut ailesine verdi. Şehidin babası Mustafa, annesi Gülbahar ile eşi Özlem Bulut, gözyaşlarına boğuldular. 4 kız, 2 erkek kardeş olan Umut Bulut'un askere gitmeden önce tüpçü yanında çalıştığı öğrenildi.
 
1 yaşında Selçuk adını verdiği oğlu bulunan şehit Umut Bulut'un evine giden basın mensupları askerler tarafından evin bahçesine alınmadı ve şehit ailesi ile görüşmelerine izin verilmedi. Askerler evin etrafını kordon altına alarak fotoğraf ve görüntü alınmasına engel oldular.
 
Baba Mustafa Bulut'un oğlunu askere gönderdiği gün evine geldiğinde, "İçimde bir acı var. Oğlum bu eve şehit gelecek" dediği öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com