Şehitlikte Atatürk krizi

Şehitlikte Atatürk krizi
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı arifesinde Şehitlik ziyaretinde Atatürk krizi yaşandı.

Mersin'de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı arifesinde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da katıldığı Şehitlik ziyaretinde Müftü Ali Melek'in yaptırdığı duada Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anılmadığına dikkat çeken, TBMM'de yemin etmeyen tek CHP Milletvekili İsa Gök, buna tepki gösterdi.

Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki Şehitlik'e yapılan ziyarete Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin milletvekilleri AK Parti'li Çiğdem Münnever Öktem, Ahmet Tevfik Uzun, CHP'li İsa Gök ve Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ile Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Hayrettin İmren ile vatandaşlar katıldı.  Duanın ardından Bakan Çağlayan, makam otomobiline binip mezarlıktan ayrılırken, CHP'li Gök, gazetecilerin yanına gelmelerini istedi. Sinirli olduğu gözlenen İsa Gök, dua sırasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anılmadığına dikkat çekip, buna tepki gösterdi.

'Korkuluyor mu?'
Gök, “Bayram 30 Ağustos, önümüzde Ramazan Bayramımız da var. Şehitlik ziyareti yapıyoruz. Bu şehitlik ziyaretinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kahramanı büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarına dua okumuyoruz. Dua sırasında asla vatan savunmasından laf edilmiyor. Yalnızca Cenab-ı Allah yolunda ölen şehitlerden bahsediliyor. 30 Ağustos'tan önce şehitlik ziyareti varsa, bakanı, valisi buradaysa, 30 Ağustos kahramanlarına dua okunmak zorundadır. Bu ülkede Atatürk'e ve silah arkadaşlarına bir rahmetten bu kadar mı korkuluyor?” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com