Şehitlikte hüzün var!

Şehitlikte hüzün var!
Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlıklara gelen şehit yakınları kabirlerin başında dua etti.

Ramazan Bayramı nedeniyle kabir ziyaretleri yapılırken, Kartal Şehitliği'ndeki ziyaretler hüzünlü bir şekilde gerçekleşti. Oğlu, Şehit Uzman Çavuş Birol Mutlu'nun kabrini ziyaret eden anne Zümrüt Mutlu, oğlunun bayramını kutlamaya geldiğini söyleyerek, 'Her gün şehit veriyoruz artık 'Dur' desinler' dedi.
 
Arife günü nedeniyle Kartal Şehitliği'nde de kabir ziyaretleri için hazırlıklar yapıldı. Şehitlerin kabirlerine al bayrak dikilirken, her kabrin başına da çiçeklerin sulanabilmesi için su bırakıldı.
 
Sabah saatlerinden itibaren Kartal Şehitliği'ne gelen şehit yakınları duygulanarak şehitlerin kabirlerini temizledi. Kur'an okuyarak dua eden ailelerin bazıları gözyaşlarını tutamadı.
 Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde mayın patlaması sonrasında şehit olan Uzman Çavuş Birol Mutlu'nun annesi Zümrüt Mutlu ve babası Ahmet Mutlu da kabir ziyareti için geldi. Baba Ahmet Mutlu oğlunun kabrindeki çiçekleri sularken, anne Zümrüt ise gözyaşları içinde toprağa verdiği oğlunun mezar taşındaki tozlanmış fotoğrafını temizledi.
 
Oğlunun her bayramda telefon açtığını ve bayramını kutladığını söyleyen Zümrüt Mutlu, 'Bu bayram o bize gelemedi, biz ona geldik. Her bayram beni arardı' diyerek gözyaşlarını tutamadı. Zümrüt Mutlu, 'Her gün şehit veriyoruz, artık 'Dur' desinler' diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com