Şehitlikte kesişen aşk hikayesi

Şehitlikte kesişen aşk hikayesi
Adana'da yan yana yatan şehitlerin kardeşlerin buruk aşk hikayeleri...

Vatan Gazetesi'nden Elif Altın'ın haberine göre: Yan yana toprağa verilen iki şehidin kardeşleri, şehitlik ziyaretinde birbirlerine aşık oldu. ..
 
2 yıl sonra evlenen çift, bir kız bebek dünyaya getirdi. Kayra bebek dün bayram ziyareti için şehit dayısı ve amcasının mezarı başındaydı.
 
Terörle mücadelede canlarını veren Adanalı şehitlerin yattığı Garnizon Şehitliği'nde dün yine yürek burkan görüntüler oluştu. Şehitliğe bayram arifesinde ziyaret için gelen şehit yakınları arasında 6 aylık Kayra bebek de vardı. Şehit amcası ve şehit dayısının kabirleri yan yana bulunan Kayra bebeğin, şehitlikte başlayan büyük bir aşk hikayesinin meyvesi olduğu ortaya çıktı.
 
Kaderleri keşişti
 
Mardin Nusaybin'de askerliğini yapan Ali Özmen, 1999 yılında PKK'lı teröristlerce döşenen bir mayının patlaması sonucu hayatını kaybetti. Adana'da Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilen Özmen'in yanına, 2002 yılında bir bayram arifesinde Ardahan'da askeri aracın altında kalarak şehit olan Adnan Kunt defnedildi. İki şehidin ailesi her bayram arifesinde hiç aksatmadan şehitliğe gelerek, oğullarının ve kardeşlerinin mezarlarını ziyaret etti. 2008'de Şeker Bayramı arifesindeki bir ziyarette, Ali Özmen'in kardeşi Mustafa ve Adnan Kunt'un kız kardeşi Tuğba mezar başında karşılaştı. Aynı acıyı paylaşan iki kardeş burada tanışarak arkadaş oldu. Mustafa Özmen Adana'da bir market işletiyordu. O dönemde 18 yaşında olan Tuğba Kunt ise bir hastanede hemşire olarak çalışıyordu.
 
Aşka dönüştü
 
Bu tanışmadan kısa bir süre sonra Mustafa Özmen bir trafik kazası geçirdi ve hastanede tedavi altına alındı. O hastanede çalışan hemşire Tuğba Kunt ise Özmen'in hastalığı boyunca onunla yakından ilgilendi. Şehitlikte başlayan arkadaşlık bu şekilde hastanede de devam etti ve kısa sürede aşka dönüştü. Birlirlerine aşık olan iki genç çift, konuyu aileleri ile de paylaştı ve evlilik kararı aldı. Özmen çiftinin mutlu evliliğinden, Kayra isimli bir kız bebekleri dünyaya geldi. Henüz 6 aylık olan Kayra bebek dün ilk kez dayısının ve amcısının yan yana yattığı şehitliğe, Adana Şehit Aileleri Malulleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı anneannesi Emine Kunt'un kucağında gitti. Bir bayram arifesinde yine bir bayram arefesinde şehit olan dayısını ve amcasını ziyaret etti. Etrafına gülücükler dağıtan Kayra bebeğin neşesi, evlatlarının mezarına çiçek bırakıp, dualar eden şehit ailelerinin biraz olsun tebessüm ettirdi.
 
Bayramlarda içmiz buruk
 
Kayra bebeğin 21 yaşındaki annesi Tuğba Kunt Özmen, bu buruk ve güzel aşk hikayesini anlattı: "Biz birbirimizi kader arkadaşı olarak görüyorduk. Aynı acılara sahiptik. Sonunda büyük bir aşk başladı. İki yıl önce de evlendik. Her şehit haberini duyduğumuzda eşimle göz yaşlarımıza hakim olamıyoruz. Hainler özellikle bayram arifesinde can yakmaya başladılar. Biz abimi bayramda toprağa verdik. Her bayram içimiz burkuluyor. Bayramlar bizim için iki kat acı demek. Bizim ciğerimiz yandı. Başkalarının ciğeri yanmasın. Birileri buna bir son versin."
 
Kayra bebeğin bayram ziyareti
 
6 aylık torunu Kayra ile şehitliği ziyaret eden Adana Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, "Şehit aileleri zaten kardeş gibidir. Çocuklarımız tanıştı, evlendiler. Erkek torunum olmasını çok isterdim. Ama Allah bize çok güzel bir kız bebek verdi" diye konuştu.
 
ŞEHİTLER

 
Ali Özmen, 1999'da mayın patlaması sonucu hayatını kaybetti.
 
Adnan Kunt 2002'de askeri aracın altında kalarak şehit oldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com