“Şehrimizin sorunları her geçen gün artıyor”

“Şehrimizin sorunları her geçen gün artıyor”
Eskişehir Odunpazarı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Baki Çetin, kentin sorunlarının her geçen gün arttığını söyledi.

Eskişehir Odunpazarı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Baki Çetin, kentin sorunlarının her geçen gün arttığını söyledi.
Başkan Çetin yaptığı açıklamada, çevre yolu, kent içindeki yollar, altyapı ve trafik sorunlarının hat safhaya ulaştığını belirterek, 'Ancak, sanki bu sorun yokmuş gibi görülüp yetkililerden herhangi çözüm üretilmediği görülmektedir. Bunların başında 'trafik' sorunu en temel sorun haline gelmiştir. Yine tramvay hatlarının uzatılması yılan hikayesine dönmüştür.
Mevcut tramvayın belli duraklarda dolduğu, daha sonraki duraklarda insanların binemediği yaşlıların, sakatların ve hamile bayanların çok ciddi sıkıntılar çektiği görülmektedir. Şehrin nüfusu artarken, tramvay araçlarının yetersiz kaldığı bilinmektedir. Şehrin idarecileri gerek iktidar partisi mensupları, gerekse de mahalli idarilerde ki iktidar olanlar oturup bu sorunları ciddi şekilde tartışıp Eskişehir'in geleceğini kurtarmalıdırlar. Çünkü hızla artan nüfus ve onun getirdiği sıkıntılarla şehrimiz, ileride büyüyen nüfusu kaldırabilecek, kentsel hazırlık içerisinde değildir.
Bu durum ciddi bir risk olarak önümüzde durmaktadır. Belediye başkanlarımız kendi aralarındaki gündelik kısır çekişmeleri, kişisel siyasi gelecekleri uğruna, birbirlerinin yapmış oldukları yatırımları ve faaliyetleri engellemeleri, bir tarafa bırakıp Eskişehir'in ve Eskişehirlilerin sorunları için çalışmalıdırlar' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com