'Sehven' çağıran hâkimden flaş hamle

'Sehven' çağıran hâkimden flaş hamle
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu "sehven" ifadeye çağırmasıyla gündeme gelen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Genel Sekreteri Gürsel Tekin hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu "sehven" ifadeye çağırmasıyla adı gündeme gelen ve Edirne'ye geçici görevlendirmeyle atanan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Genel Sekreteri Gürsel Tekin hakkında, kendisine hakaret ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 
Savcı Mehmet Demir, avukatı Ahmet Fatih Alper Demir aracılğıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına konuya ilişkin suç duyurusu dilekçesini sundu. Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun  6 Mayıs 2014 tarihli grup toplantısında savcı
 Demir'e hakaret edildiği gerekçesiyle, hakkında “hakaret” suçundan dava açılması istendi.
 
Yine dilekçede, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in de farklı tarihlerde düzenledikleri basın toplantılarında savcı Mehmet Demir'e hakaret edildiği belirtilerek, Koç ve Tekin hakkında da “hakaret” suçundan soruşturma başlatılması ve dava açılması talep edildi.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com