Şehzadenin fezlekesinin yeni ayrıntıları ortaya çıktı

Şehzadenin fezlekesinin yeni ayrıntıları ortaya çıktı
Bilal Erdoğan’ın gizli ortağı olduğu iddia edilen Bosphorus’un başkanı, ortağına güvenmiyor. “Allah katında” sözleşme istiyor

25 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’la ilgili hazırlandığı iddia edilen fezlekede her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Erdoğan ve Yasin El Kadı’nın, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmekle suçlandığı fezlekede, Bosphorus 360 şirketinin gerçek ortaklarının “boş senet” formülüyle gizlendiği iddia edildi. Şirketin yönetim kurulu başkanı olduğu iddia edilen Cengiz Aktürk ile Sezgin Akbaba arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtlarında, şirket yöneticilerinin birbirlerine güvenmedikleri, “Allah katında” bir sözleşme hazırladıkları da ifade ediliyor

ŞİRKETİN YÜZDE  75'İ KİMİN?

Fezlekedeki o ayrıntı ve iddia şöyle: Bosphorus 360’ın resmi olarak yüzde 25’i Cengiz Aktürk, yüzde 75’i Rabiya Aktürk üzerinde görünüyor. Aktürk, Akbaba’dan, bir sözleşme hazırlamasını istiyor ve yüzde 75’lik kısımda, Usame Kutub, Muaz Kadıoğlu ile Abdulkerim Çay’ın eşit paya sahip, Rabiya Aktürk’ün, hissesi kadar şirketin tüm mal varlığının bu ortaklara ait olduğunu yazmasını istiyor. Kayıtlara göre, anlaşmanın imzaya açılacağı, kişiler arasına gerekirse Bilal Erdoğan’ı da yazacaklarını söyledikleri tespit ediliyor.

"HESABINI ALLAH KATINDA..."

Ve bu sözleşmenin hu­kuki geçerliliği olmadığı da konuşmalardan anlaşılıyor. Ak­türk, Akbaba’ya, “Bunun belge olarak hukukta geçerliliği yok ama Allah katında” diyor. Akbaba da, “Buna rağmen biz vermiyo­ruz derlerse, o zaman biz Allah katında hesabımızı sorarız” diye konuşuyor.

BİLAL'İN BANKA BANKA HESAPLARINDAN SONRA ARSALARI DA ORTAYA ÇIKTI

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜR­GEV), 1996 yılında 5 bin TL sermaye ile kurulduğu ve 2012 yılında ise 156 milyon 890 bin liralık mal varlığını açıklamasının ardından vakfın başka varlıkları da ortaya çıktı. CHP’li vekil Nur Serter, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında arsaları açıkladı. Serter şöyle ko­nuş­tu: “TÜRGEV’in, bir buçuk yıl içinde taşınmaz sayısı 104’e ulaşmıştır. Taşınmazlar arasında; Fatih, Üsküdar, Eyüp ve Çengelköy’de 17 adet arsa başta olmak üzere, Fatih, Artvin ve BursaNilüfer’de toplam 104 adet taşınmaz bulunmaktadır. İbn-i Haldun Üniversitesi’nin Başakşehir’de 6 milyon 450 bin TL ödeyerek satın aldığı üniversite arsası ise TÜRGEV’in mal varlığı arasında gösterilmemiştir.”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com