Şeker Fabrikası Kamer Genç'in mi olacak?

Şeker Fabrikası Kamer Genç'in mi olacak?
AKP'li Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'e peşkeş çekildiği ve devrinden bir sene sonra da tapusunda tahrifat yapıldığı iddialarıyla gündeme gelen Kütahya Şeker Fabrikasıyla ilgili TBMM ilginç bir iddiaya sahne oldu.

Özelleştirme ile Kiler Gurubu'nun satın aldığı Kütahya Şeker Fabrikası hakkında Meclis'te iddiaları dile getire Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile girdiği bahsi kimin kaybedeceği ise merak ediliyor.
Bahsi Vahit Kiler kazanırsa Kamer Genç, milletvekilliğinden istifa edecek. Kamer Genç'in kazanması durumunda ise Vahit Kiler, 2004'te özelleştirme idaresinden 23 milyon 820 bin dolara satın aldığı Kütahya Şeker Fabrikası'nı Genç'e verecek. Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in bahsi kazanması durumunda fabrikatör milletvekili olacak.
Tesadüfen karşılaştıkları İstanbul-Ankara uçağında iddiaya giren Kiler ve Genç'e, aynı uçakta bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım şahitlik etti. İki vekil, önümüzdeki günlerde Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı'ndaki makamında bir araya gelerek, kozlarını basın karşısında paylaşacak.

GENÇ Mİ, KİLER Mİ KAYBEDECEK?
Önceki gün konuyla ilgili HaberTürk muhabirinin sorularını cevaplayan Kiler olayı şöyle anlattı: “Kütahya Şeker Fabrikası'yla ilgili suçlamalarının ardından İstanbul-Ankara uçağında karşılaştık. Ben konuşunca, 'Sizi tanıyamadım' dedi. Ben de 'Kamer Bey, ben hakkında konuştuğunuz Vahit Kiler'im. Tanımıyorsunuz ama sürekli suçlamayı biliyorsunuz' dedim. İddialarını ispata çağırdım. O da kabul etti. İspat ederse fabrikayı ona devredeceğim. İspat edemezse o milletvekilliğini bırakan bütün belgeleri tamamladım, hazırım. Kamer Bey tamam dediği anda Bakan Yıldırım'ın makamında bir araya geleceğiz. Kamer Bey'in milletvekilliği bitecek”.
Elindeki belgelerin sağlam olduğunu iddia eden Kamer Genç de, bahse girdikten sonra Kiler'den haber beklediğini ancak haber gelmediğini söyledi. Genç, “İddiaya girdikten sonra haber bekledim, gelmedi. Genel Kurul'da konuştum, 'hodri meydan' dedim yine ses çıkmadı. Ben bir an önce hesaplaşmayı bekliyorum. Çünkü fabrika sahibi, fabrikatör olmak istiyorum. Güzel bir fabrikayı torunlarıma bırakmayıplanlıyorum” şeklinde konuştu.

112 DÖNÜMÜ KENDİ ÜZERİNE Mİ GEÇİRDİ?
Tunceli Milletvekili Genç'in Kütahya Şeker Fabrikası'yla ilgili TBMM tutanaklarına geçen iddiası şöyle: Kütahya Şeker Fabrikası'nı alan sizin milletvekili bu fabrikayı satın aldıktan bir sene sonra tapuda tahrifat yaparak 112 dönüm araziyi kendi üzerine geçirdi mi geçirmedi mi? Genç, Başbakan Erdoğan'a yönelttiği soru önergesinde de fabrikanın 2004'te AKP yandaşlarına devredildikten sonra Türkiye Şeker Fabrikası Genel Müdürlüğü'ne ait 112 dönüm arazinin de “tapuda düzeltme yoluyla” Kütahya Şeker Fabrikası mülkiyetine geçirildiğini, bu usulsüz imar değişikliğiyle değerinin 58 milyon liraya çıkarıldığını iddia etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com