Şeker Piliç 8 bin kişiyi işten çıkardı

Şeker Piliç 8 bin kişiyi işten çıkardı
Bir süre önce iflas başvurusunda bulunan Şeker Piliç, şirketlerinde çalışan bin 8 çalışanı ile yollarını ayırdı. Şirkette çalışan sayısı 373 kişiye düştü.

Şeker Piliç’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı özel durum açıklamasına göre, şirketin 5 Mart 2013 tarihinde Balıkesir İş kurumu Bandırma Hizmet Merkezi’ne yaptığı müracaat ile İş kanununun 65. Maddesine istinaden üretimi duran birimlerdeki çalışanların ücretsiz izine çıkartılarak, kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılmasının istendiği ifade edilerek, ancak bu başvuruya olumlu cevap gelmediği belirtildi. Şirket bunun üzerine, tasarruf tedbirlerini düşünerek, üretimi duran birimlerindeki 18 Şubat 2013 tarihinde 162 kişiyi, 26 Mart 2013 tarihinde 745 kişiyi üretime başlanıldığında tekrar işe alınmak kaydı ile işten çıkartırken, 101 kişinin de kendi isteği ile işten ayrıldığını bildirdi.
 
Bugün itibariyle çalışan sayısı 373’ü düşen şirket, açıklamasında “Tüm personelimizin geçmiş dönemlere ilişkin ücret, mesai ve prim alacağı bulunmamaktadır. İşten çıkarılan personelimizin tüm yasal hakları saklı olup işten çıkarılma veya çıkma dolayısı ile henüz ödeme yapılmamıştır” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com