Şeker Rekor Kırdı!..

Şeker Rekor Kırdı!..
İstanbul Sanayi Odası (İSO) ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporunu açıkladı. Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş'nin bu yıl 95 milyon 183 bin liralık net üretimden satışla, bir yıl öncesine göre tam 372 basamak yükselerek 500 firma arasında rekor kırdığı vur

İstanbul Sanayi Odası (İSO) ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu raporunu açıkladı. Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş'nin bu yıl 95 milyon 183 bin liralık net üretimden satışla, bir yıl öncesine göre tam 372 basamak yükselerek 500 firma arasında rekor kırdığı vurgulandı. 372 sıra birden yükselen Kütahya Şeker'in listenin 20'nci sırasına yükseldiğini ve 500 firma arasında listenin en hızlı ünvanını aldığını belirten İSO yetkilileri, Kütahya Şeker'in geçen yıl ise 392'nci sırada yer aldığını anımsattılar.
KÜTAHYA ŞEKER FABRİKASI 372 SIRA YÜKSELDİ
İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) ikinci 500'de bir önceki yıla göre 372 sıra atlayarak 20'nci sıraya yükselen Kütahya Şeker'in 500 firma arasında en hızlı yükselen firma olduğu İSO tarafından açıklandı. Kütahya Şeker'in, 2004 yılında özelleştirildiği ve yönetiminin Kiler-Torunlar Grubu'na geçtiğini belirten İSO yetkilileri, Kütahya Şeker'in 2009 yılında üretimden yaptığı net satışın 95 milyon TL'yi bulduğunu ifade ettiler.
HASER:'BAŞARIMIZI DİSİPLİNLİ ÇALIŞMAYA BORÇLUYUZ'
Kütahya Şeker Genel Koordinatörü Basri Haser başarılarının sırrına ilişkin açıklamlarda bulunarak, yakalanan başrının kesinlikle tesadüfi bir başarı olmadığını kaydetti. 2004 yılında özelleştirme ile Kütahya Şeker'in yükselişe geçtiğini vurgulayan Haser; sürekili, özverili ve disiplinli bir şekilde Kütahya Şeker Fabrikası'nın çıtasını yükseltmek için çalıştıklarını ifade etti. Azim ve kararlıkla çalıştıklarını söyleyen Haser bu başarının sadece kendilerine ait olmadığını Kütahya Şeker'de çalışan bütün çalışma arkadaşlarının başarısı olduğunu dile getirdi.
HASER:' İŞÇİYE HAKKINI VERİRSENİZ KARŞILIĞINI ALIRSINIZ'
Kütahya Şeker'in başarısının Kütahyalıların başarısı olduğuna dikkat çeken Haser, hedeflerinin bu kadarla sınırlı olmadığını, daha büyük başarılar için büyük adımlar atmak zorunda olduklarını da dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ünlü bir işadamımınızın bir lafı vardır. Çalışmak, çalışmak, çalışmak... Azimle çalışıyoruz. 450 çalışanımız var. Hiçbirini kriz yılında işten çıkarmadık. Çoğu sendikalıdır. Tüm sosyal haklarını veririz. İşçiye hakkını verirseniz karşılığını alırsınız. 372 sıra atlamamızın nedeni budur.” şeklinde başarılarının sırrını özet cümlelerle sıraladı.
LİSTEYE 102 FİRMA GİRDİ
İSO'nun “İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” raporunda, 2008'de olduğu gibi yine 496 özel kuruluş ve 4 de kamu kuruluşunun yer aldığı belirtildi. Bir önceki yıldan ikinci 500 kapsamına giren 348 sanayi kuruluşu 2009 yılında da yerini korurken, 152 yeni katılımın olduğunda dikkat çekildi. 2009 yılındaki 152 yeni kuruluşun 51'inin 2008 birinci 500 sıralamasından gelirken, geri kalan 101 kuruluşun ise 2008'deki bin kuruluşun dışından sıralamaya girdiği ifade edildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com