Seks Bilmek Erkeğin Hukuki Görevi!

Seks Bilmek Erkeğin Hukuki Görevi!
'Kocam cinselliği bilmiyor' diyen kadın, tazminat istedi Yerel mahkeme reddetti, Yargıtay onay verdi. Son sözü Genel Kurul söyledi: İlişkiye girmeyen erkek ağır kusurlu...

Cinsel isteksizlikte kadın mı, erkek mi suçlu? İşte bu soru, tartışma konusu oldu! Son noktayı ise Yargıtay Hukuk Genel Kurulu koydu. Davaya konu olan olayda, bir kadın, kocası "bilmediği" için cinsel ilişki kuramadıklarını, evliliklerinin çekilmez bir hal aldığını ileri sürdü. Öfkeli kadın, hem nafaka, hem de maddi ve manevi tazminat isteyerek boşanma davası açtı.

FİZİKİ ENGEL YOK!
Suçlanan koca ise karısının iddialarını kabul etmeyerek eşiyle cinsel ilişkiye girdiklerini ileri sürdü. Davalı adam, gerdek gecesi karısının kanamasının olmadığını, daha sonra da eşi istemediği için ilişkiye giremediklerini, hatta birlikte hocaya gittiklerini, hocanın da kendisine "Heyecanlanıyorsun" dediğini belirtti. Davaya bakan Ankara 10. Aile Mahkemesi, boşanmayı onayladı. Bu sırada rapor istedi. Verilen raporda, çiftin, ilişki kuramadıkları belirlendi. Mahkeme de, karı-kocanın cinsel ilişki kurmalarına engel bir hallerinin bulunmadığını vurgulayarak çiftin eşit kusurlu olduğu kararına vardı. Tazminat ve nafaka talebini reddetti.

İKİSİ DE DİRENDİ
Kararın temyiz edilmesi üzerine Yargıtay, bir sorunu olmadığı halde ilişki kuramayan kocayı "tamamen" kusurlu buldu. Dairenin kararının ardından yerel mahkeme de kararında direnince dava, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun önüne geldi. Kurul, karısıyla ilişkiye giremeyen kocayı, "ağır kusurlu" bularak tazminat ve yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com