Seks Kaseti ve Cemaat!..

Seks Kaseti ve Cemaat!..
Zaman gazetesinin eski çalışanı yazarı Nihal Bengisu Karaca, eski gazetesinde yapılan ilginç bir sansürü yazdı. İşte Zaman'da yapılan o sansür...

Cemaat pek çok açıdan eleştirilebilir, sorgulanabilir, haklarında orta ölçekli bir liste bile çıkarılabilir ama "seks kasedi yapmak" bu listede yer alabilecek bir madde değil. Bu itham dezenformasyondan ibaret. Benim Zaman grubunda çalışmaya başladığım yıllarda, binaya gelen bazı gazete ve dergilerdeki açık saçık fotoğraflar katlara servis edilmeden önce kâğıt bir bantla kapatılırdı. Bazı hayat tarzları ve ilişki türleri batılı tasvir saf zihinleri bulandırır ilkesi gereği cümle içinde bile geçirilmezdi. Gazetede çalışanlar, gazeteyi sevenlere oranla daha açık ve liberal kişilerdi üstelik. Allah aşkına, gözünü ve zihnini haramdan sakınmak adına alaya alınmayı bile hazmeden insanlar mı seks kasedi hazırlıyor şimdi? Hiç inandırıcı değil.

Bütün bunları bir yana bırakın MHP camiası Gülen grubunun hasmı ya da rakibi değil. Onu da bir yana bırakın, cemaat adıyla müsemma topluluk, AK Parti'yi şimdilik destekliyor, ama bu kafayı gözü, dini imanı, ilkeyi prensibi dağıtmayı gerektirecek denli iştahlı bir destek değil. AK Parti'nin cemaate bakışı da hemen hemen aynı, kalp kalbe karşı zira. Ve o kalpler gayet "cool" durumda.

Nihal Bengisu Karaca, Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com