Seks saç döküyor!

Seks saç döküyor!
Her şeyi hormonlar yapıyor...

Uzmanlar yaz döneminde artma gösteren testesteron hormonunun cinsel iştahı arttırarak daha kolay aşk oluşturabileceğini; ancak bu hormonun saç köklerinde cansızlaşma ve bunun sonucunda saç dökülmesi olabileceğini belirtmekteler. 

Yaz aşklarının temel nedeni yaz döneminde gün ışığına daha uzun süre maruz kalma ile her iki cinste de cinsel iştah olarak tanımlanan libidonun artmasıdır.

Bu yaz döneminde libido artışının temel nedeni ilkbaharın ortalarından itibaren yaz döneminin sonuna kadar kanldaki yüksek düzeylerde saptanan testosteron hormonudur. Bu hormon yaz aşklarının ateşli geçmesini sağlarken her iki cinste de saçların zayıflamasına neden olmaktadır.

Erkeklik hormonu olarak bilinen androjenik hormonlar, saç köklerini uyku fazına sokan ve saç gelişimini baskılayan hormonlardır.

Yaz döneminde bu yüksek hormon düzeylerine maruz kalan saç kökleri birkaç hafta içinde saç gelişiminin olmadığı uyku fazına girerek birkaç ay saçlı deride bulunduktan sonra dökülmeye başlar. Bunu bizler sonbaharda artmış saç dökülmesi şeklinde görürüz.

Diğer bir deyişle, yaz aşklarını ateşli yaşarken yaz dönemi boyunca saçlarımız cansızlaşacak ve sonbaharda saç dökülme şiddeti artabilir

Bu dönemde çok dikkatli davranmamız lazım. Saç dökülmesi için kullanılan bazı finasterid isimli maddeyi bulunduran ilaçlar erkeklerde cinsel yetersizliklere neden olurken, aynı zamanda depresyon bulgularının ortaya çıkmasına da yol açabiliyor

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com