Seks tuzağına ceza

Seks tuzağına ceza
İzmirli müteahhit ve işadamı Mehmet Ö.'ye seks tuzağı kurarak 100 bin TL isteyen sekreter A.S ve iki erkek arkadaşı, 1 ile 5 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
Müteahhit Mehmet Ö.'nün şikayeti üzerine bir yıldır tutuksuz yargılanan sekreter A.S ve iki erkek arkadaşının İzmir Asliye Ceza Mahkemesi'nde süren davasında karar çıktı. Sekreter A.S, arkadaşları U.K ve T.A'yı suçlayarak iddiaları kabul etmedi. U.K ve T.A da şantaj suçlamalarını reddetti. Mahkeme heyeti, deliller sonunda U.K'yı 5 yıl 8 ay; T.A ile sekreter A.S'yi de birer yıl hapis cezasına çarptırdı.
 
Sekreter A.S ile arkadaşı T.A'nın cezası ertelenirken, sabıkası olan U.K'ya verilen ceza ertelenmedi. Haksız yere ceza aldıklarını belirten sanıklar, karara itiraz ederek Yargıtay'a başvurdu.
 
Öte yandan, kendisine seks kasedi ile tuzak kurulduğunu belirten Mehmet Ö., çok sayıda çek ve senedinin ortada olmadığını belirterek, "Bana tuzak kuran sekreterim ve diğer zanlılar kasamı da boşaltmış. Çok sayıda çek ve senedim ortada yok. Bana göre bunun arkasında bir örgüt var" dedi.
 
İddialara göre, sekreter A.S, işadamı müteahhit Mehmet Ö. ile sevişme görüntülerini gizlice kaydetti ve bu görüntüleri erkek arkadaşına verdi. Erkek arkadaşları da işadamını arayarak şantaj yaptı ve kasedin deşifre edilmemesi karşılığında 100 bin TL istedi. Rüşvet pazarlığı sürerken, sekreterin arkadaşları U.K ile T.A'nın İstanbul'da rutin polis kontrolünde bagajlarında çok sayıda çek, senet ve bir CD buldu. Senet ve çeklerden şüphelenen polis, U.K ile T.A'yı gözaltına aldı.
 
Yapılan incelemeler sonunda CD'deki sevişme görüntülerinin işadamı Mehmet Ö'ye ait olduğu ortaya çıktı. Polis, durumu Mehmet Ö.'ye bildirdi. Mehmet Ö., gizli çekilen görüntüler karşılığında kendisinden para istendiğini belirterek, şikayetçi oldu. Sevişme görüntülerini gizlice kaydetmekle suçlanan sekreter ile şantaj yapmakla suçlanan iki kişi hakkında dava açıldı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com