Sel can aldı

Sel can aldı
Edremit Körfezi'nde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle oluşan sele kapılan kadın öldü. Meteoroloji, ülke genelinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Balıkesir'in bazı ilçeleri gece boyunca kuvvetli yağışın etkisinde kaldı. Özellikle Edremit Körfezi'ndeki yağışlar, büyük çaplı hasarlara ve can kaybına yol açtı.

Yağışla oluşan sel yüzünden Burhaniye'de birçok evi su bastı. Öğretmenler Mahallesi'nde oturan Kadriye Çakır (73), bahçe duvarının yıkılması üzerine evinden çıkınca sele kapıldı. Uzun süre aranan Çakır'ın, aynı mahallede ağaca takılmış şekilde cesedi bulundu.

ÇATILAR UÇTU

Kuvvetli lodos nedeniyle Bursa'da bir evin çatısı uçtu, Lapseki'de bazı ağaçların dalları kırıldı.

ÜLKE GENELİNDE KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, ülkenin büyük bölümünde görülecek yağışların, sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya ve Muğla, öğle saatlerinden itibaren Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde, akşam saatlerinde Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı kesimleriyle Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel şekilde kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com