Sel Marmara Adası'nı vurdu

Sel Marmara Adası'nı vurdu
Balıkesir’in Marmara İlçesi’nde 2 gündür devam eden sağanak yağmur ve sonrasında meydana gelen sel, yaşamı felç etti.
Devlet Hastanesi ve Sağlık Ocağı’nın alt katları ile ev ve işyerlerini su bastı. Elektrikler kesilirken, okullar tatil edildi. Balıkesir İl afet ve Acil Durum Müdürlüğü ilçeye yardım gönderdi.
 
Marmara İlçesi’nde pazar gecesi başlayan ve dün de devam eden sağanak yağmur, büyük zarara yol açtı. Devlet Hastanesi ve Sağlık Ocağı’nın bahçesi ve alt katları sular altında kaldı. İlçe merkezinde bulunan birçok ev, işyeri ve çay bahçesini sel suları kapladı. Parke taşlarının yerinden çıkmasına, derelerin taşmaması nedeniyle, ilçede okullar dün ve bugün tatil edildi. Marmara İlçesi genelinde saat 01.00’de kesilen elektrikler, bugün saat 11.00’de, 10 saat sonra tekrar verildi.
 
Jandarmanın da yardım ettiği çalışmalar sırasında Marmara Belediye Başkanlığı telefon ile ulaşamadığı izinli olan belediye personelini hoparlörle yaptığı anonslarla göreve çağırdı.
 
Marmara İlçesi’ndeki sel felaketinden sonra harekete geçen Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, bugün saat 11.00’de Erdek’den hareket eden arabalı vapur ile 2 ambulans ve 10 kişiden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekibi ile iş makinaları gönderdi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 700 bin TL isteyen kaymakamlık hesabına ilk etapta 100 bin TL yatırdı.
 
İLÇENIN KÖYLERİ VE SARAYLAR BELDESİ YOLLARI KAPALI
 
Marmara İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Ali Aksu, sel felaketının ilçelerıne büyük zarar verdiğini söyledi. Su şebekesinin patladığı, enerji hatlarının koptuğunu, ilçenin Çınarlı, Gündoğdu, Topağaç, Asmalı Ayşem köyleri ve Saraylar Beldesi ile karayolu bağlantısının kesildiğini belirten Belediye Başkanı Aksu, bu köylerde bazı hayvanların telef olduğunu, ekili arazilerin ise kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.
 
Belediyenin kendi imkanlarıyla hasarın altından kalkamadığını açıklayan Belediye Başkanı Aksu, destek beklediklerini sözlerine ekledi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com