Selahattin Demirtaş'tan Bomba Açıklamalar!

Selahattin Demirtaş'tan Bomba Açıklamalar!
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'la ilgili çok ağır ifadeler kullandı...

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 12 PKK'lının öldürülmesi sonrasında Güneydoğu'da yaşanan olayları “Silivri Kandil organizasyonu olarak nitelendiren ve BDP'yi bölgede gerilimi artırmakla suçlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a BDP'den yanıt geldi. Eski BDP Genel Başkanı ve Hakkâri Bağımsız Milletvekili adayı Selahattin Demirtaş, PKK'nın eylemsizlik kararının sadece İmralı'da yapılan görüşmeler sonucu gerçekleşmediğini, devletin Kandil'le de temas kurduğunu ileri sürdü.

Demirtaş şöyle konuştu:

ATEŞKES:
Kandil'le en çok görüşen Türkiye Cumhuriyet devletidir. Kaç görüşme yapılmış, onu biz bilmeyiz, ama Başbakan bilir. Kandil'den kaç defa ateşkes istenmiş, bunu başbakan bilir ve ateşkesin gereğini neden yerine getirmemiş, başbakan bunu da en iyi kendisi bilir. İmralı'nın elinde silah mı var; ateşkes ilan eden Kandil'dir. Kandil'e mesaj gitmiyorsa ateşkes nasıl oluyor? Ateşkes isterken 'askeri operasyonlar da sürecek' diyor muydu. Ama ateşkes oluşunca, ateşkesi elde edince fırsatçılık yapmayı biliyor.

TEZGÂH: Başbakan, PKK'ya yönelik operasyonları bilinçli olarak yaptırdı. Bu hareketiyle örgütü bilinçli olarak güvenlik güçlerine misilleme eylemine yönlendirdi. Kastamonu'da da Silopi'de de yaşamını yitiren polislerin PKK'nın misilleme eylemi sonrasında öldüğünü kamouyundan kaçırmak istiyor. Kendisi askeri operasyon yapıp PKK'yı misilleme eylemlerine çekmeye çalışıyor. 30 yıllık aynı teraneyi Başbakan tekrarlıyor, 'mücadeleyi sürdüreceğiz' diye. Ama Başbakan şunu unutuyor; savaş artık dağlarla sınırlı kalmıyor ve sadece ülkenin doğusuyla sınırlı da kalmıyor. Bütün ülkeyi ateş topuna çevirmeye niyeti varsa bir şey diyemem.

HAKKÂRİ: Başbakan konuşacak Hakkârili bulamaz. Korucu ve polislere sivil elbise giydirilip onlara konuşacaktır sadece. Gerçek Tayyip Erdoğan günlerdir meydanlarda tehdit yağdıran Erdoğan'dır. 'Kürt sorunu bitmiştir' diyen Tayyip Erdoğan'dır. Herhalde Hakkârililer davul zurna ile karşılamayacaktır, büyük sevinç gösterisi olmayacaktır.

(Milliyet)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com