'Selam' Casusluk ve Terör Soruşturması Çıktı!

'Selam' Casusluk ve Terör Soruşturması Çıktı!
Yasadışı dinleme iddialarıyla yeniden deşifre olan Selam Soruşturması'nın bir casusluk ve terör soruşturması olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'nin yasadışı dinleme iddialarıyla adını yeniden duyduğu Selam Terör Örgütü'ne dair çarpıcı ayrıntıları KanalD haber yayınladı. Polisin, casusluk faaliyetleri yürüten bir terör örgütünün üyeleri olduğu ileri sürülen zanlıların peşinde olduğu ortaya çıktı. Ancak "Binlerce kişi yasadışı dinlendi" haberleriyle aslında bir casusluk ve terör soruşturması deşifre oldu.

AYDINLARIN, GAZETECİLERİN KATİLİ SELAM ÖRGÜTÜ

Selam Örgütü'nün adı, ilk olarak 1990'lı yılların sonlarında duyuldu. Örgüt, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerinden sorumlu tutuldu. Amerika, İsrail, Hindistan, Suudi Arabistan konsolosluklarında görevli personellere suikastler düzenledi. Tam adı "Selam Tevhid Kudüs Ordusu" olan ve yıllardır sesi çıkmayan örgüt yasadışı dinleme iddialarıyla yeniden gündeme geldi.

ÖRGÜTÜ DAYAK YİYEN EŞ İHBAR ETTİ

Soruşturmanın fitilini 3 yıl önce polise başvuran Kamile Yazıcıoğlu ateşledi. Kamile Yazıcıoğlu, kocasını polise şikayet etti. "Beni sürekli dövüyor" dediği eşinin örgüt üyesi olduğunu, eylemler planladığını iddia etti.

"KOCAM İRAN CASUSU" DEDİ, POLİS TAKİP ETTİ

Kamile Yazıcıoğlu, kocası Hüseyin Avni Yazıcıoğlu'nun İran adına casusluk yaptığını, İsrail Başkonsolosluğu'nda ve Küçükçekmece Nükleer Araştırma Merkezi'nde saldırı amacıyla keşif yapıldığını öne sürdü. Eşininin notlarını, askeri haritaları, uydu fotoğraflarını, Türk savunma sanayi hakkındaki belgeleri, sahte kimlik ve pasaportu polise teslim etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bu bilgiler ışığında soruşturma başlattı. 234 şüpheli hakkında dinleme kararı çıkartıldı. Daha sonra bu sayı 60'a geriledi.

POLİS İRAN CASUSLARININ BULUŞMASINI GÖRÜNTÜLEDİ

Soruşturma dosyasındaki iddialara göre; Hüseyin Avni Yazıcıoğlu Bakanlıklar, üniversiteler ve Meclis'teki irtibatları sayesinde, belge toplayarak İran ajanlarına teslim ediyordu. Casusların buluşma noktası ise Metrobüs hattıydı. 2011 yılının Ekim ayında çekilen görüntüleri KanalD haber yayınladı. Örgüt üyesi, elindeki dosyayı, bir İran ajanına teslim etmek üzereyken görüntüleniyor.

DİNLEME İDDİALARI İLE SORUŞTURMA DEŞİFRE OLDU

İddiaya göre; Yazıcıoğlu, buluşmalar sırasında, İran ajanına bilgi ve belge veriyor, karşılığında da yeni eylemlere ilişkin notları alıyordu. O notlardan bazıları polis tarafından ele geçirildi. Ancak soruşturma 10 bin kişinin dinlendiğine ilişkin haberler nedeniyle sekteye uğradı. Soruşturmanın deşifre olmasının ardından polisin takibindeki şüpheliler, Türkiye'den kaçtı.

ETİLER SALDIRISI SELAM ÖRGÜTÜ İŞİ

26 Mayıs 2011'de İstanbul Etiler'de düzenlenen kanlı saldırıda Selam örgütü izlerine rastlandı. Koç Köprüsü altına yerleştirilen zaman ayarlı bomba yüklü elektrikli bisiklet patlatılmış, 1 polis memuru ve 8 vatandaşın yaralandığı patlamada Ayten Bal adlı kadının bacağı kopmuştu. Olayda asıl hedef olan İsrail Başkonsolosu, o gün oradan geçmediği için kurtulmuştu. Polis saldırıda kullanılan elektrikli bisikleti oraya getiren kişinin Selam Örgütü'yle bağlantılı bir İran ajanı olduğunu tespit etti, ancak İran ajanı Türkiye'den kaçmıştı. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com