'Selam Operasyonu'nu Önce O Açıkladı

'Selam Operasyonu'nu Önce O Açıkladı
Bugün Star ve Yeni şafak Gazeteleri'nde ortaya çıkan dinleme operasyonunu çok önceden haber veren bir hafiye ortaya çıktı.Twitter üzerinden, 'twitter hafiyesi' adlı kullanıcı Selam Operasyonu'nu çok önceden açıkladı.

Türkiye bu sabah 17 Aralık operasyonundan sonraki en büyük ‘operasyon’ haberiyle uyandı. Yeni Şafak ve Star gazeteleri, ‘paralel yapının’ Türkiye genelinde sayıları 3 bin ila 7 bin arasında değişen bürokrat, gazeteci ve akademisyeni ‘örgüt’ suçlamasıyla dinlemeye aldığını iddia etti.

Savcılık kaynaklarına dayandırılan habere göre 3 yıl boyunca süren dinlemeler için, Başbakan Erdoğan ve yakın çevresinin 'Selam Terör Örgütü' adlı bir örgüte üye olduğu iddia edilmiş ve 2011 yılından bugüne kadar tüm konuşmaları dinlenerek dosyalanmış.

‘TWİTTER HAFİYESİ’ HER ŞEYİ ANLATMIŞ
Gündemi sarsan bu haber, Radikal’in daha önceden tanıttığı ‘twitter hafiyeleri’ni takip edenler için daha az şoke edici oldu.Zira bu isimlerden biri, Kuşçubaşı Eşref ismini kullanan @kuscuesref hesabı, bu haberden günler önce ‘Selam’ operasyonu ismini kullanarak böyle bir hazırlık olduğunu duyurmuş ve haberin gazetelerde yayımlanmasıyla gündemin değişeceğini iddia etmişti.

Yeni operasyonun adının ‘Selam’ olacağını ve merkezinde İHH olduğunu iddia eden @kuscuesref, operasyonun 2 Mart sabahı 48 ilde eşzamanlı başlayacağını ve toplamda 4368 kişinin gözaltına alınacağını yazmıştı.

Son olarak elindeki bilgi ve belgeleri ilgili yerlere verdiğini söyleyen bu hesabın “Ansızın bir gazete manşetiyle hepiniz tepetaklak olacaksınız, desek. Dosyalar bizden çıktı desek” mesajından 6 gün sonra da bu Türkiye bu sabahki gündeme uyandı.(mce)

İşte @kuscuesraf hesabını konuyla ilgili geçmiş tarihli tivitleri:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com