'Selam örgütü' dosyası Twittter'a düştü

'Selam örgütü' dosyası Twittter'a düştü
Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının ardından dinleme iddialarıyla ortaya çıkan bir diğer soruşturma 'Kudüs Selam ve Tevhid Terör Örgütü' soruşturması da Twitter'a düştü.

Twitter'da @ACEMUSAKLARI hesabından paylaşılan dosya içeriğinin soruşturmaya ait olduğunu adli kaynaklar da teyit ediyor.

ACEMUSAKLARI adlı hesaptan bugüne kadar paylaşılan iddialarda 7 bin kişinin dinlendiği iddiası da yer alıyor. Youtube üzerinden paylaşılan video ile anlatılan iddiaya göre dosya kapsamında 2011/762 dosya numaralı soruşturmada davacı ‘kamu’ davalı olarak ise ‘Selam Tevhid/ Kudüs Terör Örgütü gösteriliyor. Aynı görüntülerde dosyanın yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının ardından bir Başsavcı vekili tarafından deşifre edildiği ileri sürülüyor. Örgüt ile ilgili olarak ise İran Devrim Muhafızları Komutanlığı tarafından yurtdışında kullanılan bir taşeron örgüt olduğu iddiası dile getiriliyor.


2 bin 280 kişinin dinlendiği iddiasına karşılık olarak ise söz konusu hesaptan 3 yıl boyunca toplamda 234 şüphelinin farklı zamanlarda ve birkaç aylık sürelerle dinlendiği belirtiliyor. Soruşturma ile ilgili olarak ise “Soruşturmayı Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet görevlileri kanunların verdiği yetki ve sorumlulukla ve yine kanunlar çerçevesinde yürütmüşlerdir” ifadesi paylaşılıyor. Soruşturmanın arkasında dış güçlerin olduğu iddialarının da safsatadan ibaret olduğu vurgulanıyor. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com