Selden böyle kurtuldular

Selden böyle kurtuldular
Samsun'un Canik İlçesi'ne bağlı Gölalan Köyü'nde oturan Kutbay ailesi fertleri, çatıya çıkarak sel sularından kurtuldu. 40 yaşındaki Gülay Kutbay, Eşim sel sularının geldiğini görünce bizi hemen çatıya çıkardı. 5 saat çatıda mahsur kaldık dedi.
Geçen çarşamba günü meydana gelen Samsun'un Canik İlçesi'ndeki sel felaketinde verilen yaşam mücadeleleri de ortaya çıkmaya başladı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

451 konutun hasar gördüğü ve kullanılamaz hale geldiği Canik İlçesi'nde dere kenarlarındaki evlerden can kayıplarının olmaması mucize olarak değerlendirildi. İnsanların önceden uyarıldığı ya da yağmurun şiddetinin artmasıyla önlem alarak canlarını kurtardığı da olayın üzerinden günler geçtikten sonra ortaya çıkmaya başladı. İlçeye bağlı Gölan Köyü'nde dere kenarında tek katlı bir evde oturan Kutbay ailesi, selden son anda canlarını kurtardı. 3 çocuk annesi Gülay Kutbay, o geceyi anlatırken olayın şokunu henüz atlatamadığını belirterek, Kabus gibi bir geceydi. Evdeydik. Zaten her yağmur yağdığında tetikte bekliyorduk. O gece de yağmurun her zamankinden fazla yağması nedeniyle diken üstünde oturuyorduk. Eşim tepeden sel sularının geldiğini görünce bize hemen 'Çatıya çıkın' diye bağırdı. Ben, eşim ve oğlum ile birlikte evin çatısına çıktık. 5 saat çatıda mahsur kaldık dedi.
 
Kısa sürede evlerinin suyla dolduğunu belirten Gülay Kutbay, Ölümden döndük diyebiliriz. Yağmur biraz daha yağsa sel suları çatının üstüne de gelir, bizi de alıp götürürdü. Dağlardan gelen kaya parçaları ve ağaçlar evin içine girdi. Evimizin yanındaki ahır yıkıldı. Büyük baş hayvanlarımız telef oldu. Bugün yaşıyorsak bu mucize diye konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com