Selefi operasyonu zanlıları adliyeye sevk edildi

Selefi operasyonu zanlıları adliyeye sevk edildi
Eskişehir'de, terör örgütü El Kaide ile bağlantılı Selefi Grubu'na üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 28 kişiden 18'i adliyeye sevk edildi.

Şahısların ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda; 3 silah ile El Kaide lideri Usame bin Ladin ve Hizbullah örgütünün öldürülen lideri Hüseyin Velioğlu'nun fotoğrafları bulundu. Zanlılardan 3'ünün, hafta sonu silahlı eğitim almak için Afganistan'a gitmeye hazırlanırken yakalandıkları
öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, önceki gece Eskişehir'in muhtelif semtlerindeki evlere polisin düzenlediği operasyonda, El Kaide ile bağlantılı gruplar arasında yer aldığı ve örgüte para ile eleman gönderdiği öne sürülen Selefi Grubu'na mensup oldukları iddia edilen 28 kişi gözaltına alındı. Aralarında üniversite öğrencileri de bulunan şüphelilerden 10'u, ilk ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan B.Ö. (37), İ.T. (36), A.A. (25), A.S. (27), S.B. (30), S.S. (28), M.D. (21), Y.B.
(29), E.O. (24), S.K. (23), O.T. (23), F.K. (22), R.Ö. (24), Y.Y. (42), Y.K. (32), M.A. (34), C.Y. (34) ve M.D.Ş. (24) ise bugün adliyeye sevk edildi. İ.T.'nin liderlik yaptığı öne sürülen şüphelilerden A.A., S.S. ve Y.B.'nin, hafta sonu silahlı eğitim almak için Afganistan'a gitmeye hazırlandıkları iddia edildi. Şahısların ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda ise 1 av tüfeği, 2 tabanca tüfeği, 68 fişek, 1 kurusıkı tabanca, 1 bıçak, 8 bilgisayar, 2 flaş bellek, 11 disket, 1 i-pod, dini ve örgütsel
içerikli 867 CD, 66 teyp ve 48 video kaseti, 22 kitap, 6 dergi, 15 ders notu, 4 ajanda, 4 bilgisayar çıktısı, 21 not defteri, 5 banka kartı, 93 mektup, 12 sim kartı, 10 cep telefonu, Usame bin Ladin ve Hüseyin Velioğlu'na ait fotoğraflar, 5 pasaport ve 2 fotoğraf makinesi ele geçirildi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com