Selendi, marka şehir olmak için ilk adımı attı

Selendi, marka şehir olmak için ilk adımı attı
Selendi ilçesi, Manisa'nın Turizm Seferberliği ve Markalaşma Projesi kapsamında kendine düşen payı almak istiyor. Bu amaçla, Kaymakam Yasin Ortakçı başkanlığında ilk toplantı yapıldı.

Köklü bir tarihe sahip, Lidyalılar'ın para bastıkları ilk darphaneyi kurduğu yer olan Selendi, kabuğunu kırmak için harekete geçti. Turizm kenti ilan edilen Manisa'nın lokomotif ilçelerinden biri haline gelmeyi hedefleyen Selendi'de, Turizm ve Tanıtma Konseyi üyeleri Kaymakam Yasin Ortakçı başkanlığında bir araya geldi. İlçenin turizm potansiyeli toplantıda masaya yatırıldı. Selendi İlçe Kütüphanesi tarafından ön çalışması yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Ortakcı, "Selendi, Manisa’nın en uzak ilçesi. Halkı ve kültürüyle mütevazı bir yaşam sürüyor. Tarihi değerleri, eserleri olmasına rağmen bu zaman kadar gün yüzüne çıkmamış. Bizler bunları gün yüzüne çıkarmak için çalışacağız. En kısa sürede çalışmalar başlayacağız. İlçede üretilen meyve ve sebzeleri tanıtacağız. Halk oyunlarını ve kirazını tüm dünyaya göstereceğiz. Festivaller yapacağız, ancak bu festivalleri bir gün ile sınırlı tutmayarak 3-5 güne yayacağız" dedi.

Bu çalışmalar kapsamında ilçe dışında bulunan hemşehri dernekleri ile Selendililer'in de harekete geçirilmesi gerektiğini belirten Ortakçı, "Dışarıda yaşayan Selendili hemşehrilerimizi davet edip piknik yerlerine götürerek iç turizm açısından hareketlilik getirecek, ilçe ekonomisini canlandıracak çalışmalar yapmalıyız. Hayvancılık yapan vatandaşlarımızın Ziraat Odası koordinasyonunda bilinçlendirilmesi ve iyi pazarlara yönlendirilmesi için de çalışma yapacağız. O pazarlara kaliteli ürünler götürerek ilçenin tanıtımına katkıda bulunulacak" diye konuştu.
Selendi'de bir müzenin olmamasının önemli bir eksiklik olduğunu da kaydeden Kaymakam Ortakçı, ilçede bulunan tarihi ve arkeolojik eserlerin sergilenebilmesi için de ortam araştırması yaptıklarını dile getirdi.

Anadolu Lisesi Öğrencisi Zeynep Kurt’un "Selendi" isimli şiirini okuduğu toplantıda, bu buluşmaların her ay düzenli olarak yapılması, kaydedilen gelişmelerin değerlendirilerek yeni stratejiler geliştirilmesi kararı alındı. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com