Selen'nin katili başka biri mi?!.

Selen'nin katili başka biri mi?!.
Geçen Nisan ayında, bankada çalışan Esra Yaşar (27), İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Birinci sınıf öğrencisi Kütahyalı Ayşe Selen Ayla (22) ve 'Azra' takma adlı Mustafa Has'ı (30) üç gün içinde öldürdüğü ileri sürülen Hamdi A'n

Geçen Nisan ayında, bankada çalışan Esra Yaşar (27), İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Birinci sınıf öğrencisi Kütahyalı Ayşe Selen Ayla (22) ve 'Azra' takma adlı Mustafa Has'ı (30) üç gün içinde öldürdüğü ileri sürülen Hamdi A'nın, 12 jandarma ve 24 polisin korumasında yargılandığı 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki üçüncü duruşmada şok bir iddia ortaya atıldı.
-AYŞE SELEN AYLA'YI 'ZAZA ERCAN' LAKAPLI KİŞİ Mİ ÖLDÜRDÜ?-
Mahkeme heyetinden söz alan, öldürülen Ayşe Selen Ayla'nın avukatı Özkan Yücel, sanık Hamid A'nın geçen duruşmada, 'Cinayetleri ben değil, o işledi' dediği 'Zaza Ercan' lakaplı kişinin, sosyal paylaşım sitesi facebook'tan temin ettiği fotoğraflarını gösterdi.
Avukat Yücel, kamera görüntülerindeki kişinin boyunun sanık Hamdi A'ya uymadığını ama sanığın ismini verdiği Zaza Ercan'ın boyuna uyduğunu belirterek, mahkemeden bu konunun araştırılmasını istedi.
Kamera görüntüleriyle, mahkemeye delil olarak sunulan Zaza Ercan'ın Facebook'tan alınmış fotoğraflarını Ankara Polis Kriminal Laboratuvarına göndererek incelenmesine karar veren mahkeme heyeti, Zaza Ercan'ın bulunup, mahkemeye getirilmesi için yazı yazılmasına karar verdi.
İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma öncesinde öldürülen Ayşe Selen Ayla ve Esra Yaşar'ın aileleri basına açıklama yaptı.
AYLA: 'İDAM CEZASI GERİ GELMELİ'
Baba Serter Ayla, devletin biricik kızını koruyamadığını savunarak, şu açıklamalarda bulundu:
'Maalesef canımızı malımızı koruması gereken devlet benim kızımı koruyamadı. Pırıl pırıl gençlerimiz elden gidiyor. Suç örgütleri ve suçlular ağır cezalar almadıkça gençler ölmeye devam edecek. Bunun yolu da çok büyük cezalara çarptırmak. İdam cezası olsa bu kadar kolay olur mu? Eskiden uygulanan idam cezası tekrar gelmeli. AB'yi bahane ediyorlar. AB benim çocuğumu geri getirecek mi? Devlet bize bir çocuk borçlu.' şeklinde idam cezasınıngeri gelmesini istedi.
Ayşe Selen Ayla'nın annesi Hatice Ayla ise sadece medyadan destek gördüklerini söyleyerek şöyle konuştu:
'Hiçbir yetkili bize destek vermiyor. Ülkenin geleceği yok ediliyor. Hukuk sistemi işlemiyor. Biz can alanın canı alınsın istiyoruz. Biz öldük katilin de ölmesini istiyoruz. Bu kadar kolay olmamalı'

'MAHKEME SÜRECİ ÇOK YAVAŞ İLERLİYOR'
Mahkeme sürecinin yavaş işlediğini belirten Esra Yaşar'ın annesi Türkan Yaşar; 'Yüreği yanan biziz her mahkemede ölüp diriliyoruz. Mahkeme süreci çok yavaş ilerliyor. Mahkemede neden-niçin sorularına cevap istedim hakim bana otur yerine dedi. Gözünü kırpmadan öldüren Hamdi A.'yı emniyetten çıkarken 55 kişi koruyor. Bizim söyleyeceğimiz iki kelime herkese fazla geliyor. Biz zanlının idamla cezalandırılmasını istiyoruz' dedi.
Yaşar'ın kardeşi Tuğba Yaşar ise, bu olayda korunanın Hamdi A. olduğunu belirterek; 'Biz ise mağduruz. Hamdi A. şu an refah içerisinde. Bu ona ceza değil ödüldür' dedi.
-ECZANEDEKİ KAMERA KAYITLARI BAŞKA BİRİNİ Mİ GÖSTERİYOR?-
Avukat Yücel, eczanedeki kamera kayıtlarında Ayla'nın arkasında bulunup ateş eden kişinin Hamdi A'dan uzun olduğunu, delil olarak gösterdiği fotoğraftaki kişinin, 'Zaza Ercan' olabileceğini iddia etti. Avukat Yücel, E.Ö. adlı kişinin facebook sayfasından indirdiği fotoğraflarını, sanık Hamdi A'nın teşhis etmesini istedi. Talebi kabul eden mahkeme heyetinin izniyle Hamdi A, kendisine gösterilen fotoğraflardan 'Zaza Ercan' dediği kişiyi teşhis etti.
Mahkeme heyeti, bu gelişme üzerine, 'Zaza Ercan' olduğu iddia edilen kişinin, fotoğraflarını delil olarak kabul edip, dava dosyasına ekledi.
-'ZAZA ERCAN' LAKAPLI ŞAHIS DENİZLİ'DE Mİ?-
Duruşmanın sonunda, fotoğraftaki kişi ile kamera görüntülerindeki şahsın aynı olup olmadıklarının karşılaştırılması ve belirlenmesi için delillerin Ankara Polis Kriminal Laboratuvarı'na gönderilmesine karar verildi. Ayrıca, mağdur avukatlarının Denizli'de olduğunu iddia ettiği, 'Zaza Ercan' olduğu ileri sürülen fotoğraftaki kişinin bulunup duruşmaya getirilmesi için Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasına, kamera kayıtlarının yeniden istenmesine, sanık Hamdi A'nın telefon kayıtlarının uzmanlarca incelenmesine karar verildi.
-MAHKEME FOTOĞRAFLARIN İNCELENMESİNİ İSTEDİ-
Duruşmada bu ilginç gelişmeler yaşanırken, fotoğraftaki kişinin, Hamdi A'nın da iddia ettiği gibi 'Zaza Ercan' olup olmadığı, kim ve nerede bulunduğu merak uyandırdı. Fotoğraftaki kişinin gerçek kimliğinin tespit edilmesi, kamera görüntülerinde de benzerliğinin tespit edilmesi durumunda, yargılamanın farklı bir yöne kayacağı vurgulandı.
Aksi durumda ise, yargılamayı uzatmaktan başka bir faaliyet olmayacağına da dikkat çekildi. Olayı başından sonuna kadar soruşturan İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kendilerine mahkemeden herhangi bir talimat doğrultusunda araştırma yapabileceklerini ancak ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu, tüm delillere göre sanığın Hamdi A olduğunu vurguladıkları da iddia edliyor.
Ayrıca zanlı Hamdi A.'nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı 4 Şubat 2011 tarihine erteledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com