Sema Güral Sürmeli: ‘‘En önemli hocam babam’’

Sema Güral Sürmeli: ‘‘En önemli hocam babam’’
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi konferans salonunda Kütahyalı iş kadınlarından Sema Güral Sürmeli’yi konuk etti.
 Konferansa Sema Güral Sürmeli’nin annesi Gülsüm Güral, Sema Güral Sürmeli’nin üniversite hocaları, çalışma arkadaşları ve çok sayıda öğrenci katıldı.


 
Konferansta öne çıkan konu, Sema Güral Sürmeli’nin, babası işadamı Nafi Güral’ın mesleğinde 50. yılına ithafen hazırlayıp sene içerisinde sergilediği “Porselenden Hayatlar” adlı sergi oldu. 
 
Kendi hayatından örneklerle gençlere tavsiyelerde bulunan Sema Güral Sürmeli ‘‘Hayatta herşeyin matematiksel  bir değeri vardır, her konuda çok dikkatli olup adımlarımızı ona göre atmalıyız’’ dedi . Hayatta en çok kendimizi sevmemiz gerektiğini belirten Güral Sürmeli ‘‘Sevmek saymak hayatımızın koşuludur, çevremize karşı duyarlı olalım’’ dedi. Babasının en önemli hocası olduğunu söyleyen Güral Sürmeli ‘‘Babam hayatı her zaman satranç oyununa benzetirdi. Karşınızdakinin hamlesini unutmamanız gerekir ve kimsenin  hiç bir zaman tepkisini bilemezsiniz şeklinde uyarırdı.’’ şeklinde sözlerini tamamladı.
 
Mesleğini çok severek yaptığını söyleyen Güral Sürmeli Eskişehir’de yaşadığını ama gün içerisinde Kütahya ya iş dolayısıyla gidip geldiğini sözlerine ekledi.
 
Yemek yapmayı çok sevdiğini sofra düzenine dikkat ettiğini söyleyen Güral Sürmeli yazdığı yemek kitabını büyük oğluna yazdığını, 2. yemek kitabını en kısa zamanda yazıp onuda küçük oğluna hediye edeceğini söyledi.
 
Konferansta duygusal anlar yaşayan Güral Sürmeli hayat tecrübelerini dikkatle dinleyen gençlerin sorularını yanıtladı. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com