Şemdinli'de operasyon

Şemdinli'de operasyon
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin kırsal kesiminde operasyonlar sürerken bölgeye mayına dayanıklı 'Kipri' tipi 80 zırhlı araç sevkedildi.
Şemdinli'nin Yulaflı Köyü Köprüsü altına yerleştirilen mayın askeri konvoyun geçişinden hemen önce farkedilerek imha edilince facia önlendi. 
 
Şemdinli'nin Rüzgarlı ile Bağlar Köyü arasında yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar 4 günden bu yana sürerken, bölgede askeri hareketlilik arttı. Sabah saatlerinde Hakkari yönünden gelen mayına dayanıklı 80 Kirpi tipi zırhlı araç Şemdinli İlçe merkezinden geçerek Derecik bölgesi ile Irak sınırındaki Beyyurdu ve Aktütün Jandarma karakollarına yöneldi. Uzaktan kumandalı mayınlara karşı sinyal bozucu jammerlerle de korunan askeri konvoya havadan da helikopterler güvenlik sağladı.
 
MAYIN İMHA EDİLDİ
 
Bu arada PKK'lı bir gurubun dün gece yine Derecik karayolunda Rüzgarlı ile Bağlar Köyü arasında yol kesip bir süre kimlik sorgusu ve örgüt propagandası yaptığı belirtildi. Öte yandan ilçe merkezinden yaklaşık 24 kilometre uzaklıktaki Yufkalı Köyü Köprüsü'nün altına önceden döşenen mayın, güvenlik güçleri tarafından sabah saatlerinde yapılan kontroller sırasında farkedilerek imha edildi. Askeri konvoyun geçmeden önce mayının farkedilmesi olası faciayı önledi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com