Şemdinli'de sıcak gece

Şemdinli'de sıcak gece
Şemdinli ilçe merkezinde teröristlerle sıcak temas sağlandı. İlk belirlemelere göre 9 terörist ölü olarak ele geçirildi.
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde devam eden operasyonlarda 9 PKK’lının öldürüldü. 
 
Valilikten alınan bilgiye göre, Şemdinli ilçesi Umurlu köyü bölgesinde sürdürülen operasyonlarda 5 terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgedeki operasyonların ise halen devam ettiği bildirildi.
 
Şemdinli Umurlu köyündeki askeri birliğe yapılan havan topu tacizi sonrasında bölgede başlatılan operasyonlar sırasında 1 asker şehit olurken, 5 asker yaralanmıştı.
 
EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ
 
Öte yandan Şemdinli İlçe merkezindeki kaymakamlık, Emniyet ve Jandarma Komutanlıkları ile Tugay Komutanlığı PKK'lılarca düzenlenen eş zamanlı saldırıda 4 terörist öle ele geaçirildi. Çatışmaların yer yer sürdüğü bildirildi. 
 
Bugün saat 20.30 sıralarında bir grup PKK'lı terörist, Şemdinli İlçe merkezindeki Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile ilçe dışındaki Tugay Komutanlığı'na eş zamanlı saldırı düzenledi. Teröristlerin uzun namlulu silahlarda düzenlediği saldırıya güvenlik güçlerin anında karşılık verdi. 
 
İlçe merkezinde çıkan çatışmada 4 PKK'lı terörist ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin alarma geçirildiği ilçede çatışmaların zaman sürdüğü ve ;bazı semtlerinden silah seslerinin yankılandığı bildirildi.
 
ÖZEL HAREKAT PKK'NIN PLANINI BOZDU
 
Şemdinli şehir merkezinde saldırı düzenlemek isteyen terör örgütünün öncü olarak gönderdiği 5 kişilik grup, polis özel harekât timleri tarafından bozguna uğratıldı. Güvenlik güçlerinin teröristleri zamanında fark edip müdahale etmesi sayesinde terör örgütünün Şemdinli'yi ikinci kez basma planı deşifre oldu. 
 
Alınan bilgiye göre, Şemdinli'ye baskın düzenlemek isteyen terör örgütü PKK'nın öncü grubu önceden belirlendi. Teröristlerin ilçe girişinde, baskında kullanacakları silah ve roketleri bir araca yüklediğini tespit geden eden özel harekât polisi, alarma geçti. 5 kişi olduğu belirlenen terörist grup, şehir merkezinin içindeki resmi kurumlara doğru harekete geçtiği sırada 360 derece dönen ve sürekli ateş imkânına sahip kobra aracıyla vuruldu. PKK'lı grup karşılık veremeden etkisiz hale getirildi. Bu sırada şehir merkezinin üst bölgelerinden uzun namlulu silahlarla ateş açıldı ancak öncü birliğin yok olması nedeniyle teröristler kaçmak zorunda kaldı.
 
Öte yandan teröristlerin Şemdinli'ye baskın düzenleyeceği istihbaratını alan güvenlik güçlerinin bir haftadır alarmda olduğu öğrenildi. Güvenlik güçlerinin PKK'ın bayramın birinci ya da ikinci günü Şemdinli'ye baskın düzenleme planı yaptığını tespit ettiği ve bunun için gerekli önlemleri aldığı kaydedildi.  (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com